امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131055
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; نعمت‌الله موسی‌پور معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان در نشست خبری که

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; نعمت‌الله موسی‌پور معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان در نشست خبری که امروز در این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: بحث بازنگری برنامه‌های درسی دوره‌های کارشناسی پیوسته از مهمترین برنامه معاونت آموزشی دانشگاه فرهنگیان است.

وی با بیان اینکه 16 رشته در دوره کارشناسی پیوسته فرهنگیان در حال اجراست، گفت: بیش از 50 هزار نفر در دوره‌های کارشناسی پیوسته این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

موسی‌پور ادامه داد: با توجه به پیشرفت‌های علمی و اجرای سند تحول آموزش و پرورش نیاز به بازنگری در برنامه‌های درسی دوره‌های کارشناسی پیوسته احساس می‌شود؛ از سویی اساس‌نامه‌ دانشگاه نیز پیش‌بینی 8 واحد کارورزی برای دانشجویان این دوره را الزامی کرده است به همین دلیل بازنگری برنامه‌های درسی مد نظر قرار گرفت.

موسی‌پور افزود: 16 رشته درسی توسط بیش از 150 نفر از اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه در حال بازنگری است و حدود 300 نفر از اساتید دانشگاه‌ها نیز در زمینه سرفصل‌نویسی و مشاوره دادن فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: سرفصل کار یک برنامه 150 واحدی است که 23 درصد برنامه‌ها اسلامی و معارف اسلامی است و 72 درصد نیز به برنامه‌های اختصاصی و دروس تربیتی و موضوعی اختصاص دارد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان، تصریح کرد: بنا داریم از طریق این برنامه به شایستگی‌های مورد نظر تربیتی ، علمی‌، محتوایی و عمومی دست پیدا کنیم.

وی تأکید کرد: بر اساس این برنامه دانشجو معلمان دو سال ر ا به صورت مستمر در مدارس به مدت 8 ساعت یا دو روز در هر نیم سال در مدرسه حضور خواهند یافت.

وی از اجرای طرح کارورزی ورودی‌های سال 91 در دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: در هر نیم‌سال 8 ساعت در مدرسه حضور خواهند داشت که دو روز در مدرسه ابتدایی و یک روز در مدرسه متوسطه است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار