امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131058
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سید محمد جزایری دبیر علمی هفتمین کنگره بین‌‌المللی آزمایشگاه و بالین در نشست خبری این کنگره با تاکید ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سید محمد جزایری دبیر علمی هفتمین کنگره بین‌‌المللی آزمایشگاه و بالین در نشست خبری این کنگره با تاکید بر لزوم ارتباط مسئولین آزمایشگاه و پزشک فقدان این تعامل را عاملی برای ارائه نشدن خدمت مطلوب به بیمار دانست.

وی تصریح کرد: از آنجا که هر آزمایشگاه نتیجه آزمایش متفاوتی را به پزشک ارائه می‌کند، پزشک برای تشخیص دقیق بیماری با مسئول آزمایشگاه در ارتباط باشد تا از این طریق مشکل دقیق بیمار یافت شود.

جزایری این کنگره را فرصت مناسبی برای آغاز این تعامل دانست و گفت: در این کنگره مسئولان و متخصصان علوم آزمایشگاه و پزشکان بالینی می‌توانند با یکدیگر تعامل برقرار کنند.

دبیر علمی هفتمین کنگره بین‌‌المللی آزمایشگاه و بالین خاطرنشان کرد: وقتی در علوم پزشکی کشف جدیدی صورت می‌گیرد یا مداخلات جدیدی بر روی بیمار واقع می‌شود، تیمی از پزشکان به خارج از کشور اعزام می‌شوند تا این کشف جدید را فراگیرند و سپس به کشور بازگشته و اطلاعات جدید خود را بازنشر می‌کنند، ولی متأسفانه در علوم آزمایشگاهی مسئله بدین شکل نیست.

وی علت تفاوت علوم آزمایشگاهی با علوم پزشکی بالینی را در این موضوع دانست که آزمایشگاه بر اساس تکنولوژی پیشرفت می‌کند که این تکنولوژی فوق‌العاده گرانقیمت است و آزمایشگاه‌ها، ضمن مشکلات مالی خرید این تجهیزات باید افراد را نیز آموزش دهند.

جزایری گفت:‌ در این کنگره با یکی از بزرگترین انجمن‌های علمی اروپا به نام انجمن اروپایی میکروب‌شناسی پزشکی و بیماری‌های عفونی (EFCMIV) همکاری کردیم که این انجمن همکار بین‌الملل این کنگره هستند.

دبیر علمی هفتمین کنگره بین‌‌المللی آزمایشگاه و بالین خاطرنشان کرد:‌ وقتی که به سایت این انجمن مراجعه می‌کنیم می‌بینیم که این انجمن با کشورهای آفریقای ناشناخته همکاری می‌کنند ولی نام ایران در لیست همکاران این انجمن وجود ندارد.

جزایری یکی از محورهای اصلی کنگره امسال را بیماری‌های عفونی دانست و گفت: امروزه مشکل هپاتیت ویروسی، ایدز و کرونا ویروس در کشور مطرح است، بنابراین در تلاش هستیم تا این موضوع را بخوبی در کنگره مطرح و تجزیه و تحلیل کنیم.

وی تاکید کرد: نظیر این کنگره در کشورهای پیشرفته نیز وجود ندارد چرا که در این کنگره چند انجمن در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند، در حالی که معمولاً هر انجمن کنگره مربوط به خود را برگزار می‌کنند.

هفتمین کنگره بین‌المللی آزمایشگاه و بالین (بیماری‌های عفونی) و اولین همایش ویروس‌شناسی بالینی 23 تا 25 بهمن‌ در مرکز همایش‌های رازی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها