امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131067
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان در نشست خبری که به مناسبت روز دانشجو در این

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان در نشست خبری که به مناسبت روز دانشجو در این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان وجه اختصاصی با دیگر دانشگاه‌ها دارد چرا که دانشجویانی تحصیل می‌کنند که در آینده در نظام تعلیم و تربیت ورود می‌یابند و به همین دلیل باید عنایت ویژه و خدمات با کیفیت به این دانشجویان ارائه شود.

وی ادامه داد: ما در فضای رسانه‌ای کشور شاهد بعضی نقدها به دانشگاه فرهنگیان هستیم که گرچه می‌تواند از روی دلسوزی به آینده دانشگاه باشد اما تنها به توسعه کمی نظر دارد و کم شدن تعداد دانشجو را نشان از پایین‌کشیدن فتیله دانشگاه فرهنگیان می‌داند اما این قضاوت مبتنی بر عدد رقم و عدد و را غیر قابل اعتنا می‌دانیم.

مهرمحمدی اضافه کرد: دانشگاه فرهنگیان را از نظر استانداردسازی باید به تمام معنا بسازیم و شعار دانشگاه این است که، دانشگاه فرهنگیان، رکن تحول و تعالی تعلیم و تربیت است و این شعار مغایر با پذیرش دانشجو بدون برنامه‌ریزی است.

وی به انتظارات این دانشگاه اشاره کردو گفت: عنایت دولت تدبیر و امید به خصوص معاونت راهبردی رئیس جمهور، همراهی بیشتر نمایندگان مجلس (البته کمیسیون‌های آموزش و تحقیقات و برنامه و بودجه کمک‌های خوبی داشتند)، حاکم شدن نگاه وزیر آموزش و پروش به دانشگاه فرهنگیان در ستاد و صف و توجه وزارت علوم و تحقیقات به دانشگاه فرهنگیان (دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه ماموریـت‌گرای عادی نیست بلکه دانشگاه ماموریت‌گرای فوق‌العاده است)  از انتظارات ما است.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان افزود: در خصوص حاکم شدن نگاه وزیر آموزش و پرورش به دانشگاه فرهنگیان در ستاد و صف به وزیر آموزش و پرورش پیشنهاد دادیم تا نماینده وزیر در دانشگاه فرهنگیان منصوب شود.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چرا که هنوز سرپرستی در دانشگاه فرهنگیان به ریاست تبدیل نشده است گفت: این موضوع مطرح شده است.

مهرمحمدی در این خصوص که چرا وزیر آموزش و پرورش برای بررسی ریاست دانشگاه فرهنگیان مهلت خواسته است گفت:  در شورای عالی انقلاب فرهنگی دیدگاه متفاوتی در مورد دانشگاه فرهنگیان مطرح است و وزیر آموزش و پرورش با اعضای شورا در حال تعامل هستند برای اینکه این تعاملات به نتیجه برسد نیازمند زمان بیشتری است؛ البته قرار است در جلسه آینده تعیین تکلیف شود.

وی در خصوص گزینش از بوم برای بوم که از سیاست‌های وزیر آموزش و پرورش درباره نیروی انسانی است گفت: پذیرش بوم از بوم امسال در آموزش و پرورش اجرا شده است که این موضوع نیازمند تحقیقات و ملاحظات بیشتری است و امیدواریم بتوانیم از نتیجه این برنامه استفاده کنیم و  این موضوع به عنوان یک پژوهش در دانشگاه فرهنگیان بررسی شود.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان از ایجاد معاونت تضمین کیفیت در این دانشگاه خبر داد و گفت: برنامه‌های راهبردی دانشگاه فرهنگیان تا سال 94، تدوین شده است.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها