امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131073
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، ستاد خبری هفته بزرگداشت وقف، حجت الاسلام احمد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، ستاد خبری هفته بزرگداشت وقف، حجت الاسلام احمد شرفخانی، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: همایش وقف و حوزه‌های علمیه برای دومین سال با هدف تعامل و بررسی ابعاد همکاری‌های دو نهاد عظیم حوزه علمیه و سازمان اوقاف و به منظور ترویج فرهنگ و سنت حسنه وقف فردا یکشنبه 16 آذرماه در سالن دارالشفای حوزه علمیه قم برگزار می‌شود.

رئیس ستاد هفته بزرگداشت وقف افزود: به دلیل ارتباط گسترده حوزه‌های علمیه با سایر نقاط کشور و حضور مبلغین و برخورداری این نهاد مقدس از ابزارهای تبلیغی و اطلاع رسانی، این نهاد می‌تواند نقش موثر و مهمی را در ترویج فرهنگ وقف ایفا کند.

حجت الاسلام شرفخانی حضور سخنرانان برجسته و اساتید حوزه علمیه قم را در همایش نقش حوزه‌های علمیه در ترویج فرهنگ وقف مورد تاکید قرار داد و گفت: همایش وقف و حوزه‌های علمیه با سخنرانی آیت الله حسینی بوشهری، مدیر حوزه‌های علمیه کشور آغاز و در این مراسم از علما و  روحانیان واقف تجلیل خواهد شد.

وی حضور حجت الاسلام علی محمدی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در این مراسم را یادآور شد و تصریح کرد: در این همایش از روحانیون برجسته واقف و نویسنده در زمینه وقف با اهدای لوح سپاس تجلیل و مهمترین محورها و عرصه‌های مورد نیاز تبلیغی وقف در میان مردم مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گفته معاون فرهنگ و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه، در همایش وقف و حوزه‌های علمیه استادان سطوح عالی، مبلغان برجسته و مسئولان کشور حضور خواهند داشت و گزارش عملکرد سازمان اوقاف در زمینه اجرای نیات واقفان مرتبط با حوزه‌های علمیه به محضر علما و اندیشمندان ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه اساتید و علما به عنوان تاثیر گذاران در تبلیغ فرهنگ وقف مورد توجه هستند، افزود: در همایش وقف و حوزه‌های علمیه با شعار « هر طلبه یک وقف» چشم انداز فرارو تبیین می‌شود و همچنین در حوزه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف با نگاه علمی و پژوهشی توجه ویژه‌ای خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها