امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131080
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «آیزاک هرتزوگ» گفت با تشکیل ائتلاف میانه‌رو که «بنیامین ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «آیزاک هرتزوگ» گفت با تشکیل ائتلاف میانه‌رو که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر را شکست خواهد داد، در انتخابات مارس 2015، او نخست وزیر بعدی رژیم صهیونیستی خواهد بود.

به نوشته روزنامه «تایمز اسرائیل»، هرتزوگ در سخنرانی خود در نشست سالانه مجمع «سابان» بیان کرد با تشکیل ائتلاف میانه‌رو، بنیامین نتانیاهو را شکست خواهد داد؛ فردی که انتظار می‌رود با «نفتالی بنت» رئیس حزب «بیت یهودی» و احزاب ارتودکس افراطی ائتلاف تشکیل دهد.

بر اساس این گزارش، هرتزوگ اخیرا در تلاش است تا رضایت «زیپی لیونی» وزیر دادگستری اخراجی و رئیس حزب «هاتنوعا»، و سایرین از جمله «شائول موفاز» رئیس حزب «کادیما» را برای تشکیل ائتلاف، پیش از برگزاری انتخابات 17 مارس (26 اسفند) جلب کند.

هرتزوگ ابراز اطمینان کرد که او کابینه بعدی رژیم صهیونیستی را تشکیل می‌دهد و اسرائیل را در مسیری متفاوت هدایت می‌کند. رئیس حزب «کارگر» گفت: من اینجا هستم تا این باور را که نتانیاهو و لیکود قابل شکست نیستند را بشکنم. رهبران احزاب میانه‌رو باید دور هم جمع شوند و یک جایگزین مشخص به جای بنیامین نتانیاهو معرفی کنند.

البته هرتزوگ تشکیل ائتلاف با «آویگدور لیبرمن» رئیس حزب «اسرائیل بیتنا» را نیز رد نکرد و گفت: این بازی ائتلاف است. برای من، ائتلاف با همه امکان‌پذیر است؛ از حزب چپگرای «مرتص» تا حزب لیبرمن.

رئیس حزب مخالف «کارگر»، عملیات شهادت‌طلبانه فلسطینی‌ها در سرزمین‌های اشغالی را «خشونت» خواند و با محکوم کردن آنها، گفت اسرائیل باید نبود امید در جامعه فلسطینی را که باعث چنین اقداماتی شده، درک کند.

آیزاک هرتزوگ درباره لایحه تشکیل دولت یهودی نیز گفت که همه شهروندان در اراضی اشغالی باید احساس تساوی کنند. او همچنین خود را به راه حل ایجاد «دو دولت» پایبند دانست و گفت: صلح با فلسطینی‌ها امکان‌پذیر است. من با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان در حال گفت‌وگو هستم و معتقدم می‌توانیم با هم به توافق برسیم.

این مقام صهیونیستی درباره تنش میان آمریکا و اسرائیل نیز گفت، اگر اختلافی هست باید پشت درهای بسته مطرح شود. وی افزود: آمریکا نزدیکترین متحد ماست و ما در این عصر نمی‌توانیم تنها بمانیم.

به نوشته تایمز اسرائیل، هرتزوگ و لیونی، نتانیاهو و سایر سیاستمداران صهیونیستی برای حضور در نشست سالانه مجمع «سابان» در واشنگتن به سر می‌برند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار