امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۹:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131081
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «دیاریو دومینیکانو»، «پورتو ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «دیاریو دومینیکانو»، «پورتو پرینسیپه& raquo; پایتخت هائیتی برای بار سوم در طی یک ماه اخیر صحنه تظاهرات توده‌های مردمی بود و شهروندان این کشور خواستار برکناری رئیس‌جمهور، نخست وزیر و همچنین برگزاری انتخابات مجلس شدند.

هزاران تن از مردم هائیتی با سوزاندن لاستیک‌ها و پرتاب سنگ به سوی نیروهای پلیس، مراتب اعتراض خود را به دولت نشان دادند، پلیس نیز برای متوقف کردن آنها اقدام به استفاده از گاز اشک‌آور کرده است.

با وجود اینکه پلیس به شدت اقدام به سرکوب تظاهرات کرده، صدها تن از مردم به مقر ریاست جمهوری رسیده‌اند، مکانی که شدیدا توسط نیروهای امنیتی محافظت می‌شود.

معترضین شعارهایی علیه قوه مجریه سر می‌دادند و تصاویر «میشل مارتلی» رئیس‌جمهور هائیتی و «لائورنت لاموته» نخست‌وزیر این کشور را به علت برگزار نکردن انتخابات مجلس آتش زدند.

افراد حاضر در تجمع مذکور، ایالات متحده آمریکا را نیز به حمایت از رهبران فاسد هائیتی محکوم کردند و خواستار کمک دولت روسیه برای پایان دادن به بحران سیاسی موجود در این کشور حوزه کارائیب شدند.

تاریخ انقضای دوره مجلس فعلی هائیتی 12 ژانویه سال آتی (22 دی 93) می‌باشد؛ اگر انتخابات برگزار نشود، «مارتلی» می‌تواند طبق قانون، دولت را بر اساس حکم خود اداره کند.

بیش از 3 سال می‌باشد که رئیس‌جمهور هائیتی موفق به برگزاری انتخابات مجلس و انتصاب فرمانداران محلی نشده است.

طی هفته‌های اخیر، مردم هائیتی تظاهرات‌های متعددی را برای درخواست مطالباتشان سازمان‌دهی و برگزار کرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها