امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131082
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه در خبری با عنوان «تسهیل صدور روادید میان ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه در خبری با عنوان «تسهیل صدور روادید میان ایران و روسیه& raquo; آورده است: به زودی یادداشت تفاهمی بین وزارت خارجه‌های جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در زمینه تسهیل صدور روادید به امضاء خواهد رسید.

بر اساس این یادداشت تفاهم که کار تدوین آن به دنبال دیدار ظریف و لاوروف در ابتدای سال جاری و تصمیم برای ایجاد تسهیلات در مناسبات دو کشور آغاز شد، دریافت ویزا برای بخش‌های بازرگانی و صنعتی تسهیل شده و متقاضیان می‌توانند با معرفی نامه اتاق بازرگانی، روادید دراز مدت دریافت کنند.

برای مراکز علمی و پژوهشی و همچنین شخصیتی علمی و فرهنگی و حوزه تبادل استاد و دانشجو و برخی بخشهای دیگر نظیر حوزه کشاورزی نیز اعطای روادید طولانی مدت و سریع پیش بینی شده است.

در این یادداشت تفاهم همچنین سرعت عمل در صدور روادید در حداقل زمان ممکن پیش بینی شده است.

همچنین اعطای روادید به جهانگردان دو کشور و امکان تمدید روادید آنان در مقصد پیش بینی شده است.

سنایی یادآور شده که یکی از معضلات اساسی در روابط دو کشور طی سالیان گذشته موضوع روادید بوده و انتظار می‌رود با امضا این یادداشت تفاهم و با اقبال و جدیتی که طرف روس نشان داده، تحولی اساسی در زمینه رفت و آمد بین دو کشور رخ دهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها