امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131084
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ روزنامه دیلی میل گزارش داد افسران پلیس انگلیس از اختیارات تفتیش شهروندان ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ روزنامه دیلی میل گزارش داد افسران پلیس انگلیس از اختیارات تفتیش شهروندان بیشتر در مواجهه با شهروندان سیاه پوست استفاده می‌کنند.

اختیار پلیس برای تفتیش از شهروندان، معمولا به دلیل ایجاد تنش‌های نژادی مورد انتقاد بوده است اما روزنامه دیلی میل در این باره خبر داد افسر پلیسی در شهر لندن تنها در مدت 6 ماه، 54 مرتبه از این امتیاز استفاده کرده است. به گزارش دیلی میل تقریبا تمامی تفتیش‌های صورت گرفته این افسر، از مردان سیاه پوست بین 10 تا 19 سال بوده اما حتی یک بار هم مدارک کافی برای دستگیری به دست نیاورده است.

بر اساس این خبر، یک افسر پلیس متروپلیتن انگلیس هم از همین اختیار تفتیش شهروندان در مدت 6 ماه، 33 مرتبه استفاده کرده که 29 مورد از همه موارد تفتیش از مردان سیاه پوست صورت گرفته است.

به گزارش دیلی میل بر اساس ارقام منتشر شده قوانین آزادی اطلاعات، 9 افسر پلیس شهر لندن 312 مرتبه از این اختیار استفاده کردند که در هیچ یک از این موارد دستگیری صورت نگرفته است.

از میان این 312 مورد تفتیش، نیمی از موارد مردان سیاه پوست بوده و 44 درصد نیز مجموعا تفتیش از سیاهان و دیگر اقلیت‌ها بوده است.

بر اساس این ارقام،‌ شمار ثابتی از افسران انگلیسی از اختیار تفتیش برای اهداف نامناسب در تفتیش از اقلیت‌ها استفاده می‌کرده‌اند.

درواقع بر اساس این گزارش،‌ احتمال تفتیش از سیاهان و اقلیت‌های قومی در انگلیس، 6 برابر بیش از مردم سفید پوست این کشور است.

به دلیل افزایش استفاده از این اختیار توسط نیروهای پلیس انگلیس، افسران باید نتایج تفتیش‌های خود را ثبت کرده و در صورت دستگیری بگویند آیا دلیل دستگیری و تفتیش مرتبط بوده‌اند یا خیر و در واقع هدف این امر کاهش استفاده از این اختیارات است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها