امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131085
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «ال‌ناسیونال»، بسیاری از کشاورزان ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «ال‌ناسیونال»، بسیاری از کشاورزان مکزیکی روز گذشته در «مکزیکوسیتی» پایتخت این کشور در پی اعتراض به عدم توجه کافی از سوی دولت به پرونده ناپدید شدن 43 دانش‌آموز مدرسه روستایی «آیوتسیناپا» در ایالت «گررو» به خیابان‌ها آمده و فریاد خشم خود را به گوش مقامات دولتی کشور خود رساندند.

«آراسلی بلتران» یکی از کشاورزان شرکت کننده در این تظاهرات در مصاحبه با رسانه‌های محلی مکزیک این‌طور بیان می‌کند: ما با خانواده‌های این عزیزان و تمامی جنبش‌های اجتماعی مکزیک در این حادثه همدردی می‌کنیم و از دولت می‌خواهیم تا هرچه سریعتر ناپدیدشدگان را به طور زنده به ما برگرداند.

اعتراض‌کنندگان به صورت نمادین در این تظاهرات با رژه 43 تراکتور و قرار دادن تصویر 43 دانش‌آموز بر روی قسمت جلویی هریک از آن‌ها یاد ناپدیدشدگان را گرامی داشتند.

به گزارش «بارزون» انجمن برپا کننده این تظاهرات حدود 2500 کشاورز به نمایندگی از 27 ایالت مکزیک در این حرکت اعتراض‌آمیز شرکت کردند.

کشاورزان در طول مسیر این تظاهرات از میدان «فرشته استقلال» در مرکز شهر تا مکان ساختمان وزارت این کشور علاوه بر اعلام تقاضای خود برای رسیدگی به وضعیت ناپدیدشگان خواستار ارائه یارانه به زمین‌های کشاورزی و همچنین کاهش قیمت دانه از سوی دولت شدند.

از این رو پلاکارد بزرگ کشاورزان در ابتدای جمعیت به راه افتاده با نوشته «ما قیمت عادلانه برای محصولات کشاورزی می‌خواهیم» در دست معترضان قابل مشاهده بود.

همزمان با برپایی این تظاهرات مردم ایالت «گررو» نیز به خیابان‌ها آمده و اعتراض خود را نسبت به وقوع این حادثه اعلام کردند.

فرماندار این ایالت در پاسخ به اعتراض‌کنندگان اعلام کرد که در یازدهم ماه جاری طی جلسه‌ای با مقامات کشور به بررسی بیشتر این مسئله خواهد پرداخت.

بین روزهای 26 و 27 سپتامبر (4 و 5 مهر 93) پلیس «ایگوآلا» به سمت اتوبوس‌های حامل دانش‌آموزان شلیک کرد که مرگ 6 نفر را در پی داشت (یکی از آنان نشانه‌های شکنجه نیز داشت) و 17 زخمی بر جای گذاشت، علاوه بر این 58 دانش‌آموز ناپدید شدند که از این تعداد 15 تن پیدا شده که یکی از آن‌ها نیز جان خود را از دست داده بود.

ناپدید شدن این جوانان خشم مردم جنوب مکزیک را بر انگیخته است؛ از 26 سپتامبر اعتراضات و به چالش کشیدن امنیت کشور در این راستا همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها