امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131087
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «تاج‎محمد اکبر» رئیس اتحادیه اساتید دانشگاه‎های افغانستان امروز ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «تاج‎محمد اکبر» رئیس اتحادیه اساتید دانشگاه‎های افغانستان امروز (شنبه) در نشستی خبری اعلام کرد: آزمون کنکور افغانستان معیار مناسبی برای آزمودن سطح کیفی دانش آموزان نیست و برخی دانشجویان با توسل به زور در این آزمون موفقیت خود را تضمین می‌کنند.

وی با انتقاد از وزارت آموزش عالی این کشور مبنی براینکه دستور کار مشخصی در خصوص بُرون‎رفت از چالش‎های موجود را ندارد، گفت: برخی دانشجویان بر اساس ارتباطات شخصی خود با مقام‎های این وزارت در آزمون کنکور موفق می‎شوند.

«محمد قیس» عضو این اتحادیه با تأکید به اینکه کنکور به یک معضل اجتماعی تبدیل شده گفت: برای برون رفت از مشکل موجود، باید مسئله کنکور بطور کلی با تغییر ساختار مواجه شود.

قیس افزود: برگه‎های آزمون کنکور باید در تمام ولایات همسان نباشد و سوالات این برگه‎ها متناسب با امنیت و کیفیت آموزش هر ولایت طراحی شود.

این در حالی است که هر سال داوطلبان آزمون کنکور افغانستان از برگزاری و انجام تقلب در روند برگزاری این آزمون انتقاد کرده‎اند.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها