امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131092
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نظر می‌رسد گروه اخوان المسلمین مصر در سطح سیاسی و مردمی به انزوا کشیده شده است، بعد از

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نظر می‌رسد گروه اخوان المسلمین مصر در سطح سیاسی و مردمی به انزوا کشیده شده است، بعد از بازداشت تعدادی از سران این گروه و ناکامی تلاش‌های اخیر برای حضور در خیابان‌های مصر نشانه‌های فروپاشی در ائتلاف حمایت از مشروعیت مرسی به دلیل خروجی تعدادی از این این ائتلاف،  قابل مشاهد است.

روزنامه «السفیر» لبنان، گزارش داد که جبهه سلفی مصر یکی از احزابی است که از این ائتلاف خارج شده، این جبهه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده که خروج از ائتلاف به این حزب آزادی عمل بیشتری برای فعالیت خواهد داد.

جبهه سلفی مصر تأکید کرد که ائتلاف حمایت از مشروعیت مرسی با وجود برخی ضعف ها و کم‌کاری‌ها وظیفه ملی خود را انجام داده است و جبهه سلفی احساس می‌کند با وجود پایبندی به اصول مشروعیت و ملی گرایی باید در فضای سیاسی بازتری فعالیت کند.

از سوی دیگر حزب الاستقلال نیز اعلام کرد که از ائتلاف حمایت از مشروعیت کنار خواهد رفت، «مجدی حسین» رهبر این حزب دلیل این اقدام را قرار گرفتن حزب استقلال زیر سایه گروه اخوان المسلمین و تکروی این گروه در تصمیم گیری اعلام کرده بود.

وی افزود: گروه اخوان المسلمین مسآله حمایت از مشروعیت را تنها در بازگشت مرسی به قدرت تفسیر می‌کند و به هیچ مسأله‌ای به جز بازگشت اخوان به قدرت توجه نمی‌کند.

حسین گفت که آمادگی ندارد باقی مانده عمرش را به اتاهام حمایت از گروه اخوان در زندان به سر ببرد و یادآور شد که امید این گروه به جوانان است.

ائتلاف حمایت از مشروعیت محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر از حزب آزادی و عدالت، الوط، سازندگی و رشد، فضیلت، اصالت، حزب کار و تعدادی از شخصیت‌های برجسته و نمایندگان جنبش‌های دانشجویی تشکیل شده است.

پیشتر نیز روزنامه «مصری الیوم»، گزارش داده بود که جبهه اسلامی نیز به زودی و برای آمادگی به منظور شرکت در انتخابات پارلمانی کناره گیری خود از ائتلاف را اعلام خواهد کرد. 
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها