امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131093
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برای اولین بار بعد از برکناری «محمد مرسی» از ریاست جمهوری مصر و بعد از انتشار فایل صوتی ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برای اولین بار بعد از برکناری «محمد مرسی» از ریاست جمهوری مصر و بعد از انتشار فایل صوتی مربوط به توطئه ارتش و «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور فعلی مصر درباره بازداشت مرسی، رئیس جمهور برکنار شده مصر از جزئیان بازداشتش به وسیله ارتش سخن گفت.

مرسی برای اولین بار در جلسه دادگاه روز شنبه (امروز) در پرونده مربوط به جاسوسی برای طرف‌های خارجی گفت که عصر روز جمعه 5 جولای «محمد ذکی» فرمانده گارد ریاست جمهوری به مرسی گفته از مقر ریاست جمهوری خارج شود.

مرسی افزود که به فرمانده گارد ریاست جمهوری گفته که اصولا باید از رئیس جمهور دستور بگیرد که ذکی در پاسخ با اشاره ضمنی به «عبدالفتاح السیسی» گفته که از او دستور می‌گیرد.

مرسی گفت که او را به کانال سوئز، بعد از آن به فرودگاه فاید و سپس به اسکندریه منتقل کرده بودند و از ویژگی‌های محل حبس مرسی متوجه شده بود که در پایگاه نظامی زندانی شده است.

مرسی همچنین از قاضی خواست که جلسه محرمانه‌ای با حضور السیسی، سامی عنان رئیس پیشین ستاد ارتش و حسین طنطاوی برگزار شود تا مسائل مهمی درباره فلسطین و امنیت داخلی مصر را بازگو کند.

رسانه‌های حامی اخوان المسلمین فایل‌های صوتی گفت‌وگوهای تلفنی منسوب به عبدالفتاح السیسی در زمانی که وزیر دفاع بود با تعدادی از فرماندهان ارتش مصر برای توطئه علیه محمد مرسی را منتشر کرد.

بر اساس این فایل ها فرماندهان ارتش محل بازداشت مرسی و زندانی شدن وی را تغییر داده تا هیأت دفاع از مرسی نتواند در جریان محاکمه به حکم حبس وی اعتراض کند.

بر اساس این گزارش اگر در دادگاه مشخص می‌شد که مرسی در یک ساختمان نظامی بازداشت و نگه داری شده امکان داشت که پرونده مربوط به جاسوسی وی به صورت کامل مسدود شود. بر همین اساس فرماندهان ارتش و عبدالفتاح السیسی با جعل اسناد مربوط به بازداشت مرسی مدارکی ب دادگاه ارائه داده‌اند که حاکی از بازداشت مرسی در یک زندان مخصوص وزارت کشور بوده است.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار