امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131098
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جمال زهران» هماهنگ کننده ائتلاف عدالت اجتماعی مصر از فشار بر دولت این کشور برای از سر ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جمال زهران» هماهنگ کننده ائتلاف عدالت اجتماعی مصر از فشار بر دولت این کشور برای از سر گیری روابط دیپلماتیک با سوریه خبر داد.
زهران گفت باید سفیر سوریه نیز به قاهره بازگردد تا به  این ترتیب مصر نقش رهبری‌ منطقه عربی را باز پس گیرد زیرا آنچه در سوریه رخ می‌دهد برای همه مردم مصر حائز اهمیت است.
وی همچنین در گفت‌وگو با روزنامه الوطن سوریه  تأکید کرد که گروه اخوان المسلمین و فشارهای عربستان از دلایل مهم قطع روابط دیپلماتیک دمشق و قاهره بوده است.
هماهنگ کننده ائتلاف عدالت اجتماعی مصر که این ائتلاف بیش از ۳۳ حزب انقلابی مصری را در خود جای داده اعلام کرد که فرا خواندن سفیر مصر از دمشق مانند خنجری در قلب اعراب بود و حضور وی در سوریه باعث می‌شود بتواند در حل بحران سوریه همکاری کند.
وی یاد‌آور شد که مقامات مصری آنچه در سوریه اتفاق می‌افتد را بحران می‌دانند نه انقلاب و گفت که سقوط رژیم در سوریه قابل قبول نیست.
وی همچنین گفت که دولت سوریه وضعیت بهتری پیدا کرده زیرا این دولت بارها اعلام کرده بود که با گروهی تروریستی در حال نبرد است نه خشم مردمی.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها