امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13110
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۲۲
تعداد بازدید: 172
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ هزاران اردنی امروز پس از اقامه نماز جمعه از مقابل مسجد بزرگ الحسینی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ هزاران اردنی امروز پس از اقامه نماز جمعه از مقابل مسجد بزرگ الحسینی در امان تظاهرات برگزار کردند که تعدادی از رهبران جنبش‌های اسلامی و فعالان جنبش‌های مردمی و عشایر در آن شرکت داشتند.

تظاهرات‌کنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: «همه باهم برای بازپس‌گیری دولت، قدرت و ثروت»، «استبداد، فساد می‌آورد».

بر اساس این گزارش، تظاهرات‌کنندگان همچنین فریاد می‌زدند: ما فرزندان عشایر از حکومت ظالم راضی نیستیم، ما آفریده نشده‌ایم که در سایه ظلم زندگی کنیم ما آفریده شده‌ایم که آزاد زندگی کنیم.

معارضان اردنی بویژه جنبش اسلامی همچنین تشکیل دولت‌های پارلمانی منتخب و مجلس نمایندگان و مجلس سنای منتخب و نیز مبارزه با فساد را درخواست کردند.

دادگاه جنایی امان در تاریخ 5 ژوئن حکم حبس 22 سال و نیم به همراه پرداخت جریمه نقدی به مبلغ حدود 356 میلیون دلار را علیه «ولید الکردی» همسر عموی ملک عبدالله دوم پادشاه اردن به جرم سوء استفاده از منصب در قضیه تخلفات مربوط به تولید شرکت معادن فسفات اردن صادر کرد.

دادگاه اردن همچنین نوامبر گذشته حکم حبس 13 ساله به همراه پرداخت غرامت مالی را علیه «محمد الذهبی» مدیر اسبق دستگاه اطلاعات این کشور به جرم پولشویی و اختلاس صادر کرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار