امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131102
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در اولین سالروز شهادت حاج «حسان اللقیس»، گرچه هیچ چیزی نمی‌تواند جای خالی این شهید بزرگ ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در اولین سالروز شهادت حاج «حسان اللقیس»، گرچه هیچ چیزی نمی‌تواند جای خالی این شهید بزرگ اسلام را برای خانواده و یاران مجاهدش پر کند ولی نزدیکان وی پیروزی‌های مقاومت اسلامی را عاملی برای تسلیت و مواسات خود می‌دانند.

وبگاه خبری «العهد» در اولین سالروز شهادت اللقیس با بیان اینکه «سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله، از شهادت حاج حسان تحت عنوان از دست رفتن مبتکر یاد کرد»، نوشت: افرادی که اللقیس را از بدو تولد تا زمان پیوستن به حزب الله می‌شناختند به خوبی می‌دانند که وی اسرائیل را خسته کرده و بی نظیر و برجسته بود.

گزارشگر با گفت‌وگو با اعضای خانواده و نزدیکان شهید اللقیس، به تکامل بین فعالیت جهادی و شخصیت پدرانه یار قدیمی سید حسن نصر الله می‌پردازد و می‌افزاید: در منطقه العسیرة و در بعلبک که محل تولد و سکونت وی بود همه چیز برای حاج حسان دلتنگی می‌کند، از باغچه و پارکینگ خودرو گرفته تا محل نشستن همیشگی‌اش در مقابل تلویزیون و لوازم شخصی‌ و تلفن همراهش‌اش، همه و همه بهانه صاحب خود را می‌گیرند.

«نور» دختر بزرگ حاج حسان در یادآوری خاطرات پدرش با بیان اینکه رفتار روزهای اخیرش در حافظه‌های اعضای خانواده نقش بسته است، خاطرات روزهای پایانی زندگی پدرش را مورد واکاوی قرار داد و تاکید کرد که سکوت روز افزون و خداحافظی عجبیش در دو روز قبل از شهادت همچنان در حافظه‌اش جولان می‌دهد. در آن روز اجازه نداد که نور او را در آغوش بگیرد گویی که خطاب به او می‌گوید که دلبسته‌اش نشود. ولی روز بعدش که به بعلبک بازگشت با دخترش تلفنی گفت‌وگو کرد و درباره مرگ با وی سخن گفت: عجیب است که آدمیزاد در حالیکه همه چیز برایش در شکم مادر مهیا بود و وقتی به دنیا می‌آید گریه سر می‌دهد ولی به لذت‌های دنیا دل می‌بندد تا اینکه فرشته مرگ جانش را می‌گیرد و به زندگی دومش منتقل می‌شود و از گناهانش پشیمان می‌شود. تا نیم ساعت قبل از شهادتش نیز با همسر و فرزندش حسین نیز تلفنی صحبت کرده بود.

بر اساس این گزارش، حاج حسان اللقیس هیچ گاه از جایگاهش در مقاومت حتی بر خانواده اش نیز سخنی نگفته است و به گفته دخترش نور، گرچه اعضای خانواده اهمیت این جایگاه را از تلاش‌های ناکام دشمنان برای ترورش، روابط  نزدیکش با سید حسن نصر الله و رفت و آمد به جمهوری اسلامی ایران احساس کرده بودند ولی سطح مسئولیت‌هایش را تنها پس از شهادتش درک کردند بویژه آنجایی که دبیر کل حزب الله لبنان شخصاً پیکر بی جانش را کفن کرده و شب قبل از دفنش را در کنارش سپری کرد.

این گزارش حاکی است، به گفته نور دختر شهید اللیقس، حاج حسان چند مرتبه با «سید علی خامنه‌ای» مقام معظم رهبری ایران دیدار کرده و با سردار «حسین دهقان» وزیر فعلی دفاع و سرتیپ «علی فدوی» فرمانده نیروهای دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلام ایران روابط  دوستی داشت.

شهید حسان اللقیس در روزهای پایانی زندگی‌اش بر قرائت مجلات نظامی و جنگی چاپ کشورهای بیگانه مداومت کرده و همه تحولات رژیم صهیونیستی را به دقت رصد می‌کرد.

دختر شهید اللقیس روایت کرد که یک بار هواپیمای جاسوسی رژیم صهیونیستی شهید عماد مغنیه و پدرش را در مناطق جنوبی لبنان رصد کرده بود که هر کدام از دو شهید به شوخی به دیگری می‌گفتند که هواپیمای جاسوسی به دنبال شماست. شهید اللقیس به همسنگرش گفته بود: مرا می‌خواهند چه کار،‌ آنها به دنبال شما هستند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها