امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131103
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر دفاع فرانسه امروز (شنبه) با هشدار نسبت به هرگونه کوتاه آمدن در برابر تهران، برقراری

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر دفاع فرانسه امروز (شنبه) با هشدار نسبت به هرگونه کوتاه آمدن در برابر تهران، برقراری هرگونه ارتباط میان پرونده هسته‌ای ایران با مشارکت این کشور در مبارزه با گروه تروریستی داعش را رد کرد.

بنا بر اعلام خبرگزاری فرانسه، «ژان ایو لودریان» وزیر دفاع فرانسه امروز شنبه طی کنفرانسی در مؤسسه مطالعات راهبردی بین‌الملل منامه اعلام کرد: «اگر ایران می‌خواهد با داعش مبارزه کند به دلیل آن است که این گروه می‌تواند تهدیدی برای منافع این کشور باشد.»
وی افزود: «امیدواری به حمایت فزاینده ایران از تلاش‌های ما علیه داعش در ازای کوتاه آمدن از جانب ما نسبت به نقض تعهدات تهران در زمینه منع گسترش [سلاح‌های هسته‌ای] یک اشتباه عمیق است.»
وزیر دفاع فرانسه در ادامه با تأکید بر قاطعیت قدرت‌های بزرگ در قبال پرونده هسته‌ای ایران گفت: «عزم جمعی ما در مبارزه با تلاش‌های تهران برای دستیابی به ظرفیت هسته‌ای نظامی همچنان تمام‌عیار است و تأمین امنیت منطقه‌ای جز از این طریق امکان پذیر نیست.»
نشست امنیتی منامه از دیروز در پایتخت بحرین با حضور وزیران خارجه چند کشور آغاز شده و تا روز یکشنبه ادامه دارد. اغلب شرکت‌کنندگان در این نشست اظهارنظرهایی در رابطه با ایران داشته‌اند.
امروز همچنین «فیلیپ هاموند» وزیر خارجه انگلیس در سخنرانی خود در این نشست با اذعان به نقش مهم ایران در منطقه، گفت تهران باید نشان دهد که می‌تواند بخشی از راه‌حل مشکلات منطقه باشد.
هاموند همچنین با اشاره به توافق موقتی که سال گذشته بر سر برنامه هسته‌ای ایران به دست آمد، گفت کشورهای جهان اگر می‌خواهند به توافق نهایی دست یابند، باید به اجرای تحریم‌های کنونی علیه ایران ادامه دهند.
تازه‌ترین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 روز سوم آذر در حالی با توافق برای تمدید هفت ماهه گفت‌وگوها به پایان رسید که طرفین بر اساس توافق موقت قرار بود تا آن روز به راهکار جامع دست یابند. با این حال پابرجا بودن اختلافات موجب شد تا مفاد توافق ژنو تا نهم تیر سال آینده تمدید شود.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار