امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131111
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از المنار، نوری المالکی معاون رئیس جمهور عراق گفت: ارتش عراق در جنگ با داعش شکست ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از المنار، نوری المالکی معاون رئیس جمهور عراق گفت: ارتش عراق در جنگ با داعش شکست نخورد بلکه دستور عقب نشینی به آن داده شد.
اشاره نوری المالکی به سقوط شهر به دست داعش است که ارتش عراق با وجود اینکه ینروهای زیادی در این شهر در کمتر از چند ساعت این شهر را تسلیم نیروهای داعش کرد و همچنان داعشی‌ها از این شهر به عنوان مرکز حکومت خود خوانده خود در عراق استفاده می کنند.
پس از این بود که بسیاری از تحلیلگران از تبانی میان برخی از فرماندهان ارتش عراق و چهره‌های سیاسی مخالف دولت برای سقوط شهر موصل به دست داعش خبر دادند.
دولت عراق پس از این بود که بسیاری از فرماندهان عالی‌رتبه ارتش این کشور را برکنار و بازنشسته کرد.

نوری المالکی در ادامه اظهار داشت که عراق کشوری محوری در منطقه است که باید در منطقه نفوذ داشته باشند.

وی تاکید کرد که همین اهمیت عراق است که باعث می‌شود همه بخواهند بر آن تسلط داشته باشند.
معاون رئیس جمهور عراق در ادامه ابراز داشت که مقاومت نظام سوریه و عدم هدف قرار گرفتن این کشور از طرف عراق باعث شد تا سوریه سقوط نکند.
وی افزود: ما به آمریکایی‌ها گفتیم که نظام سوریه سقوط نخواهد کرد.
نوری المالکی در ادامه با اشاره به پیروزی‌های اخیر ارتش عراق در مقابل تروریست‌ها ابراز داشت که موفقیت‌های نظامی با وجود مشکلات ادامه خواهد داشت و این موفقیت‌ها در زمان کوتاهی به دست آمد.نیروهای مردمی مایه افتخار عراق هستند و سهم مهمی در پیروزی‌های ارتش دارند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها