امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131120
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
محمدعلی گودینی نویسنده پیشکسوت در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و  ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به وضعیت ادبیات اشاره کرد و گفت: حقیقتا وضعیت

محمدعلی گودینی نویسنده پیشکسوت در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و  ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به وضعیت ادبیات اشاره کرد و گفت: حقیقتا وضعیت ادبیات داستانی ما در صورتی که جایزه جلال آل‌احمد را شاخص آن در نظر بگیریم، خوب نیست. متاسفانه به خاطر بازی‌هایی که مسئولان ادبی در ارشاد و ... در می‌آورند، موجب شده این رفتارها خود به خود چوب لای چرخ ادبیات بگذارد.

وی افزود: تا می‌آییم بگوییم که داستان کوتاه و رمان ما در حال رسیدن به سطح جهانی است رفتاری می کنند که این حرف را نشود بیان کرد. به خاطر رفتارهایی که می‌کنند و بلاهایی که سر جایزه جلال آوردند و به خاطر دیدگاه‌های که نسبت به نویسندگان دارند، عده‌ای را زیر پا له می‌کنند تا دل عده‌ای که ناراضی هستند را به دست بیاورند. دل نویسندگان متعهد را می‌شکنند تا دل عده‌ای که دل خوشی از انقلاب و نظام ندارند به دست بیاورند.

نویسنده رمان «سال اژدها» گفت: تا وقتی وضعیت اینطور باشد ما امیدی به ادبیات نداریم. ضمن اینکه نویسندگان متعهد مشکل مالی دارند، مشکل چاپ کتاب دارند و در قبال آنها بعضا کارشکنی می‌شود. به خاطر توجهی که به شهدا، امام، انقلاب و رهبر انقلاب داریم چوب آن را می‌خوریم. این نشان از ادبیات بیمار ما است و کسی هم جوابگو نیست و افرادی که متعهد هستند را تحویل نمی‌گیرند.

وی در ادامه به دلیل ادامه دادن به نویسندگی اشاره کرد و گفت: من اکنون به مرحله‌ای رسید‌ه‌ام که راه بازگشت به عقب ندارم و تجربه 35 ساله در ادبیات دارم. اگر بخواهم این تجربه را کنار بگذارم به خودم خیانت کرده‌ام. من تنها نویسنده‌ای هستم که در ارتباط با بیانات رهبر انقلاب در مورد نامگذاری هر سال کتاب نوشته‌ام. کتاب «سال اژدها» مربوط به نامگذاری سال 91 است ولی متاسفانه همین کتاب را هم تحویل نگرفتند. من می‌نویسم حالا چه توجه شود چه نشود. چند کتاب آماده دارم ولی شرایط چاپ آنها فراهم نیست و شاید در آینده به چاپ برسد.

گودینی در پایان به تازه‌ترین اثرش اشاره کرد و گفت: نگارش زندگی‌نامه شهید سیده طیبه زمانی موسوم به «تصویر آخر»، از دانشجویان شاخص پیش از انقلاب که در مبارزات انقلاب به شهادت رسیده آخرین کتابی است که نگارش آن را تمام کرده‌ام و در حال تایپ است، که به سفارش کنگره دانشجویان سراسر کشور انجام داده‌ام.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها