امروز : چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 28
۲۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131143
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محمود محمدی عراقی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست با اعضای کمیسیون هنر و معماری ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محمود محمدی عراقی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست با اعضای کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در دوره اخیر با تأسیس کمیسیون هنر و معماری، ورود شایسته‌ای به حوزه هنر داشته است. ضرورت دارد کمیسیون هنر و معماری  گزارش تحلیلی و جامعی از وضعیت هنر کشور ارائه کند و بر اساس آن گزارش تصمیم گیری های کلان صورت گیرد و در سیاستگذاری ها تجدید نظر شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی عراقی گفت: حوزه هنر کمتر تاکنون کمتر مورد توجه قرار شورا قرار گرفته است اما در علم و فناوری سند مهمی تهیه و تصویب شد. از نظر عمق و اهمیت به چنین سندی در زمینه هنر نیاز است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در دوره جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی ارزیابی و نقد انجام شد.  شورا تاکنون در سیاستگذاری که از اهداف اصلی شوراست تا حدودی موفق بوده اما در حوزه نظارت توفیقی نداشته است و ضرورت دارد حوزه نظارت مورد توجه قرار گیرد و نظارت ها کیفی باشد.

وی گفت: امیدواریم با راه اندازی دانشگاه فرشچیان که با تلاش کمیسیون هنر و معماری محقق شده است، بستری شود که افرادی را که از جریان های عمومی هنر دور بوده اند، گرد هم آورد و در این دانشگاه کمیت لحاظ نشود.  باید هر چه سریعتر این دانشگاه تأسیس شده و کار خود را آغاز کند.

وی درباره درباره نظارت عملکرد سازمان ها و دستگاههای فرهنگی و هنری بیان داشت: نظارت بر عملکرد مدیران دستگاهها و مراکز فرهنگی و هنری لازم است و نظارت باید به صورت درست و اثرگذار انجام شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به توجه رهبر معظم انقلاب به فرهنگ و هنر گفت: جامعه انقلابی و متعهد هنرمند ما باید نسبت به عنایت رهبر در بخش های هنری توجه داشته باشد.

محمد حسین ایمانی خوشخو؛ رییس کمیسیون هنر و معماری گفت: علی رغم تاثیرات فراوان هنر متاسفانه هنر در اسناد بالادستی چندان مورد توجه نبوده است و کمیسیون هنر و معماری با حضور اعضایی که سابقه های هنری و فرهنگی دارند تلاش می‌کند از جایگاه شورای عالی انقلاب فرهنگی به خلاها و نیازهای عرصه هنر بپردازد.

ایمانی خوشخو با ارائه گزارشی به دستاوردهای این کمیسیون اشاره کرد و افزود: توجه به هنرهای ایرانی اسلامی در برابر هنرهای جدید از برنامه‌های کمیسیون بود که مورد بررسی قرار گرفت و منجر به دانشگاه هنرهای ایرانی اسلامی استاد محمود فرشچیان شد.

ایمانی خوشخو در پایان گفت: امیدواریم کمیسیون بتواند به عنوان بخشی از نهاد مهم شورای عالی انقلاب فرهنگی که قرارگاه مرکزی فرهنگ است در بخش هنر فعالیت کند.

رئیس کمیسیون هنر و معماری گفت: کمیسیون هنر و معماری از جدیدترین کمیسیون های شورای عالی انقلاب فرهنگی است که بیش از دو سال است فعالیت خود را آغاز کرده است. با توجه به اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی رویکرد هنری کمتری داشت و مباحث هنری در شورا بیشتر تحت تاثیر مباحث آموزشی و علمی قرار گرفته بود و با توجه به مشکلات فراوان عرصه هنر و عدم وحدت رویه دستگاههای فرهنگی و هنری به نظر می رسید که ضرورت دارد شورای عالی انقلاب فرهنگی بیشتر و جدی تر به مسایل هنری بپردازد و فلسفه تشکیل کمیسیون هنر و معماری همین است.

در این نشست اعضای کمیسیون هنر و معماری نیز نظرات و دیدگاههای خود را درباره مسایل هنری کشور بیان کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها