امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131160
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
«منصور قصری‌زاده» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه سبک زندگی قرآنی ...

«منصور قصری‌زاده» قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه سبک زندگی قرآنی در زندگی جامعه امروز مورد غفلت واقع شده است، اظهار داشت: هر کسی که مدعی مسلمانی است باید بر اساس مضامین قرآن رفتار کند و سبک زندگی الهی را برگزیند اما متأسفانه با تبلیغات دنیای غرب برخی رفتارهای غیر اسلامی با فرهنگ ما عجین شده که در عملکرد ما تأثیرگذار است.

برخی فرهنگ‌های غیر اسلامی در جامعه ارزش شده است

وی با اشاره به گسترش تجمل‌گرایی در بین مردم و تأثیرات تبلیغات دنیای غرب بر فرهنگ اسلامی، گفت: اسلام زندگی تجملاتی را که باعث فخرفروشی است، نهی می‌کند اما متأسفانه این امر در کشورمان به عنوان یک ارزش نهادینه شده و بسیاری از افراد سعی می‌کنند زندگی تجملاتی داشته باشند در حالی که خداوند در قرآن مسلمانان را به دوری از اسراف و تجمل‌گرایی توصیه کرده است.

این قاری بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه برای احیای سبک زندگی قرآنی نیازمند تحولی در رفتارهای روزانه هستیم، ادامه داد: برای اینکه با تهاجم فرهنگی مقابله کرده و زندگی اسلامی و قرآنی داشته باشیم ابتدا باید بنیان‌های اعتقادی و دینی خود را تثبیت کنیم که برای تحقق این امر خانواده‌ها و رسانه‌ها در جایگاه مهمی قرار دارند چرا که این دو نهاد می‌توانند در اصلاح فرهنگ جامعه و توسعه سبک زندگی قرآنی نقش مؤثری ایفا کنند.

مسئولان با رفتار عملی سبک زندگی قرآنی را ترویج دهند

قصری‌زاده به نقش کلیدی مسئولان در توسعه امور قرآنی اشاره کرد و ادامه داد: رفتار و زندگی مسئولان و الگوهای جامعه بیش از خانواده و رسانه‌ها در قرآنی شدن سبک زندگی مردم اثرگذار است بنابراین این افراد باید با پرهیز از تجملات و اسراف و همچنین توجه به دستورات قرآن فرهنگ اسلامی را در بین مردم ترویج دهند.

این حافظ قرآن کریم با اشاره به نقش رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما، گفت: اگر مسئولان در اجرای فرهنگ قرآنی به خطا رفتند رسانه‌ها موظف هستند که رفتار آنها را به چالش بکشند چرا که اگر ما بخواهیم سبک زندگی قرآنی را در جامعه نهادینه کنیم باید پیش از همه از مسئولان توقع عمل به دستورات قرآن را داشته باشیم.

قصری‌زاده با بیان اینکه مفاهیم کلام وحی باید در تفکر، کردار، رفتار و عمل مسئولان متجلی شود تا سایر مردم نیز قرآنی عمل کنند، افزود: اگر مسئولان سبک زندگی خود و پس از آن خانواده خود را با مفاهیم آیات الهی منطبق کنند دیگر نیازی به تبلیغ فرهنگ اسلامی و سبک زندگی قرآنی نیست.

آیات 30 تا 36 سوره مبارکه «فصلت» و آیات 1 تا 5 سوره مبارکه «فجر» با صدای «منصور قصری‌زاده»

دانلود


انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها