امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131166
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۵۹
تعداد بازدید: 44
محمد جعفر علیزاده در حاشیه سفر خود به گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رضوانشهر با اشاره به جمع‌بندی بازدیدهای خود از بیمارستان‌های ...

محمد جعفر علیزاده در حاشیه سفر خود به گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رضوانشهر با اشاره به جمع‌بندی بازدیدهای خود از بیمارستان‌های غرب این استان اظهار کرد: بیمارستان 35 تختخوابی رضوانشهر 62 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه این بیمارستان در منطقه‌ای در حال ساخت است که بیمارستان مناسب ندارد، افزود: افتتاح این بیمارستان در اولویت برنامه وزارت راه و شهرسازی برای سال آینده قرار دارد.

رئیس سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی با اشاره به اینکه ساختمان این بیمارستان تا هفته دولت تحویل داده می‌شود، تصریح کرد: افتتاح کامل آن منوط به تجهیزات و استخدام نیروی انسانی است و در نشست با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان می‌توانیم به یک جمع‌بندی برسیم.

وی درباره بیمارستان تالش گفت: 160 تخت از 214 تخت این بیمارستان مربوط به بستری بوده و بقیه تخت‌های آن به icu و ccu و اورژانس اختصاص دارد.

علیزاده ادامه داد: یک بیمارستان جنرال با چهار بخش تخصصی در بیمارستان تالش پیش‌بینی کردیم که با توجه به نیاز شهرستان و جمعیت 200 هزار نفری آن فضای کاملی در نظر گرفته شده است که می‌تواند تا سال‌ها نیاز مردم شهرستان تالش را تامین کند.

وی پیشرفت فیزیکی پروژه بیمارستان تالش را حدود 65 درصد عنوان کرد و یادآور شد: افتتاح این بیمارستان برای سال 95 تعریف شده اما تلاش ما افتتاح یک سال زودتر آن در سال 94 است.

معاون وزیر راه و شهرسازی به وضعیت بیمارستان آستارا اشاره کرد و افزود: پروژه 130 تختخوابی آستارا حدود 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و افتتاح آن برای هفته دولت سال آینده هدف‌گذاری شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به مرزی بودن بودن شهرستان آستارا افتتاح این بیمارستان ضرورت دارد، تصریح کرد: با توجه به وضعیت خاص مرزی و تردد اتباع خارجی، این شهرستان به عنوان پیشانی استان یک اولویت خاصی دارد و امیدواریم تا در زمان مقرر بتوانیم آن را تحویل دهیم.

علیزاده از افتتاح بیمارستان 35 تختخوابی شفت در سال جاری خبر داد و گفت: امسال بیمارستان درمان‌بستر 13 تختخوابی دیلمان سیاهکل نیز افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال افتتاح 28 بیمارستان در کشور هدف‌گذاری شده است، خاطرنشان کرد: بیمارستان 200 تختخوابی آمل نیز در حال تجهیز است و به‌زودی افتتاح می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ساخت بیمارستان 217 تختخوابی مسجدسلیمان را بزرگ‌ترین پروژه بیمارستانی ملی پس از انقلاب اسلامی دانست و یادآور شد: این پروژه ملی را به پایان رساندیم و به‌زودی افتتاح می‌شود.

وی ادامه داد: بیمارستان 60 تختخوابی بستک در بندر عباس، سه بیمارستان در کرمان و استان‌های مختلف نیز امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

علیزاده درباره وضعیت بیمارستان 400 تختخوابی رشت یادآور شد: این بیمارستان در حال ساخت است و بیمارستان 200 تختخوابی لاهیجان و بیمارستان 130 تختخوابی لنگرود از پروژه‌های فعال استان گیلان است که بدون توقف در حال ساخت هستند.

انتهای پیام/2300/و40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها