امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131172
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۲
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وارترس سامورگاشف، سرمربی تیم باشگاه برادران سامورگاشف روسیه بود که موفق به کسب عنوان نایب

به گزارش خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وارترس سامورگاشف، سرمربی تیم باشگاه برادران سامورگاشف روسیه بود که موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی نخستین دوره لیگ جهانی کشتی فرنگی شد. وی که یکی از پرافتخارترین فرنگی‌کاران تاریخ محسوب می‌شود، 2 مدال طلای قهرمانی جهان و یک طلا و یک برنز المپیک و چندین مدال طلای قهرمانی اروپا را در کارنامه دارد. سامورگاشف یکی از مربیان نامداری بود که تیم باشگاهش را برای حضور در نخستین دوره لیگ جهانی کشتی فرنگی راهی آبادان کرده بود و به زعم خودش نتیجه قابل قبولی هم کسب کردند.

وی درباره حضور تیم باشگاهش در این مسابقات گفت: مسابقات در سطح خوب و بالایی برگزار شد چرا که قهرمانان و تیم‌های قدرتمندی در این رقابت‌ها شرکت کرده بودند.

سامورگاشف در پاسخ به این سؤال که آیا از شکست در دیدار فینال و از دست دادن قهرمانی ناراحت نیست،‌ گفت: در هر صورت یک روی مسابقه برد و روی دیگرش شکست است. ما هم برای اولین بار حضور در چنین مسابقاتی را تجربه می‌کردیم و با وجود تیم جوانی که داشتیم از نتیجه راضی هستم.

سرمربی باشگاه سامورگاشف در خصوص اینکه آیا باز هم در این رقابت‌ها شرکت خواهند کرد، گفت: اگر دوباره از ما دعوت شود و شرایط مهیا باشد حتماً حضور پیدا خواهیم کرد. چرا که تجربه خوبی برای باشگاه ما بود.

قهرمان المپیک سیدنی و نفر سوم المپیک آتن با اشاره به حضور تماشاگران خوزستانی در سالن مسابقات گفت: انتظار چنین استقبالی از سوی تماشاگران ایرانی را نداشتم و واقعاً شور و هیجان وصف‌ناپذیری در سالن حاکم بود. البته غیبت قهرمانان نامدار کشتی ایران در سالن من را متعجب کرد چرا که بهتر بود آنها هم به سالن می‌آمدند.

سامورگاشف تصریح کرد: وقتی مسابقاتی در چنین سطحی در روسیه برگزار می‌شود کارولین و سایر قهرمانان نامدار روسیه در سالن حضور پیدا می‌کنند و با مردم از نزدیک همراهی می‌کنند. به همین دلیل می‌گویم جای خالی سوریان، نوروزی و سایر کشتی‌گیران شاخص ایران در این مسابقات حس می‌شد و مرا متعجب کرد، چرا که آنها سنبل و نماد کشتی ایران هستند. مردم آنها را دوست دارند و از دیدن آنها لذت می‌برند به خاطر همین است می‌گویم غیبت آنها خوب نبود.

وی در پاسخ به این سؤال که سطح کشتی فرنگی ایران را در این سال‌ها چطور ارزیابی می‌کند و آیا ایران می‌تواند همین روند را ادامه دهد، گفت: بدون شک کشتی ایران در این سال‌ها پیشرفت قابل توجهی داشته است. محمد بنا تحولات قابل توجه‌ای در کشتی فرنگی ایران به وجود آورد و تیم قدرتمندی را در المپیک به میدان فرستاد، اما حفظ قهرمانی از به دست آوردن آن سخت‌تر است. تیم اندیمشک هم تیم قدرتمندی بود و حتی می‌تواند تهدیدی جدی برای روسیه باشد. ما باید برای پس گرفتن قهرمانی از ایران بیشتر تلاش و تمرین کنیم.

انتهای پیام/خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها