امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۲۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131176
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۲
تعداد بازدید: 134
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی فناوری‌های فرهنگی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در ارتباط با اهمیت صنایع

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی فناوری‌های فرهنگی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در ارتباط با اهمیت صنایع فرهنگی اظهار کرد: کشور ایران تا کنون سه امپراتوری بزرگ تشکیل داده است که بی‌شک یکی از علل شکل‌گیری و استحکام این تمدن بزرگ، قدرت ایران در حوزه صنایع فرهنگی بوده است.

وی افزود: خوشبختانه ما در دین اسلام هم از محتوا و هم کارکردهای متناسب با صنایع فرهنگی برخوردار هستیم و تنها باید مطالعه و به‌روزرسانی مناسبی در این زمینه صورت بگیرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تمامی شهرهای گردشگر‌محور دنیا، سوغاتی‌های مخصوص آن منطقه به گردشگران ارائه می‌شود، گفت: شهر زیارتی مشهد نیز خوشبختانه ظرفیت‌های فراوانی در عرصه سوغات دارد و ما تنها نیازمند بازآرایی و سازماندهی در این حوزه هستیم.

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: حوزه صنایع فرهنگی به دلیل آورده اقتصادی فراوان، ظرفیت بالایی جهت ورود بخش خصوصی دارد که البته در این میان سازمان‌هایی همچون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان میراث فرهنگی  و معاونت فرهنگی شهرداری می‌توانند با ایجاد یک نظام برنامه‌ریزی و کنترل صنایع فرهنگی، گامی اساسی در تحقق این مهم داشته باشند.

وی با اشاره به مشکلات موجود در حوزه صنایع فرهنگی، بیان داشت: تبدیل محتوا به فناوری و تجاری‌سازی از یک سو و تبلیغ و توسعه و به عبارتی نهادینه کردن توجه به اهمیت صنایع فرهنگی از سوی دیگر، مهم‌ترین مشکلات پیش روی ما در این حوزه است.

قاضی زاده ادامه داد: متاسفانه این کار در مشهد مورد غفلت واقع شده و حتی جنبه سنتی این صنایع همچون انگشتر، تسبیح و جانماز نیز در پی غفلت مسئولان، تحت سیطره کالاهای خارجی از جمله  کالاهای چینی درآمده است.

وی تصریح کرد: اگر چه صنعت فرهنگی سهم مهمی در جنبه‌های استیلایی و هژمونی کشور دارد، اما هنوز نتوانسته‌ایم یک نظام طراحی و کنترل در این حوزه ایجاد کنیم.

انتهای پیام/70005/صا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها