امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131193
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۷
تعداد بازدید: 94
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، طوفان هاگوپیت که از چند روز پیش در حال پیشروی به سواحل شرقی فیلیپین بود و هزاران ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، طوفان هاگوپیت که از چند روز پیش در حال پیشروی به سواحل شرقی فیلیپین بود و هزاران نفر را مجبور به ترک خانه‌هایشان کرده بود، عصر شنبه(دیروز) با عبور از دریا به خشکی‌های شرق فیلیپین رسید و با باران و باد سهمگینی با سرعت 210 کیلومتر بر ساعت همراه بود.

شبکه خبری ‌بی‌بی‌سی با انتشار تصاویری از مردم طوفان زده شرق فیلیپین نوشت بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان روستاها و شهرهای این منطقه مجبور به ترک خانه‌های خود شدند.

گردباد هاگوپیت با رسیدن به مناطق شرقی «سامار» فیلیپین،‌ برق این مناطق را قطع کرده و شدت باد سقف برخی مناطق را از جا کند؛‌هم چنین مناطق ساحلی با تهدید بالا آمدن آب دریا مواجه هستند.

به گفته بی‌بی‌سی بسیاری از ساکنان شرقی با ترک خانه‌های خود در ساختمان‌های بزرگ‌تر مثل کلیساها، مدارس و استادیوم‌های ورزشی پناه گرفتند؛‌ هم چنین 150 پرواز شهر تاکلویان در شرق فیلیپین لغو و هزاران مسافر بلاتکلیف بودند.

هزاران نفر از ساکنان شرقی فیلیپین، سال گذشته در اثر طوفان هایان کشته شدند و همین تجربه، آمادگی بیشتری برای مقابله با طوفان حاضر را به مردم فیلیپین داده است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار