امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131194
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۷
تعداد بازدید: 116
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیکاران فرانسوی روز شنبه در اعتراض به سیاست‌های دولت فرانسه اقدام به برگزاری تظاهرات در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیکاران فرانسوی روز شنبه در اعتراض به سیاست‌های دولت فرانسه اقدام به برگزاری تظاهرات در پاریس کردند.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، صدها نفر از مردم فرانسه روز شنبه (دیروز) در اعتراض به اوضاع ناپایدار اقتصادی و بیکاری در فرانسه، در خیابان‌های پاریس اقدام به برگزاری تظاهرات کردند.بر اساس این گزارش، تظاهرات‌کنندگان که با تظاهرات در خیابان‌های پاریس شعارهای ضددولتی سر می‌دادند، به سیاست‌های دولت «فرانسوآ اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه اعتراض داشتند و با تجمع مقابل محل برگزاری نشست عمومی حزب سوسیالیست قصد ورود به محوطه را داشتند که با ممانعت پلیس مواجه شده و حدود 60 نفر از آنها از سوی پلیس بازداشت شدند.

طبق اطلاعات موجود، تظاهرات‌‌کنندگان قصد داشتند در برابر اعضای حزب سوسیالیست متنی را در انتقاد از سیاست‌های دولت فرانسه بخوانند.

پلیس فرانسه شمار شرکت‌کنندگان در این تظاهرات را 850 نفر اعلام کرده حال آنکه سازمان‌دهندگان شمار شرکت‌کنندگان در این تظاهرات را حدود 8 هزار نفر اعلام کرده‌اند.

تظاهرات بیکاران فرانسوی در حالی صورت می‌گیرد که نخست‌وزیر و وزیر کار فرانسه چندی پیش به شکست دولت پاریس در مبارزه با این معضل بزرگ و مهم اجتماعی اعتراف کردند.

بر اساس آخرین آمار منتشره از سوی وزارت کار فرانسه، در مجموع بیش از سه میلیون و 430 هزار نفر از مردم فرانسه در حال حاضر فاقد شغل هستند که این رکورد جدیدی از آمار بیکاری در این کشور را به تصویر می‌کشد.

تداوم سیر صعودی بیکاری در فرانسه در حالیست که اولاند در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری 2012 فرانسه وعده داده بود که منحنی فزاینده بیکاری در این کشور را تا پایان سال 2013 معکوس و یک رقمی کند؛ و این در حالیست که آمارها از عدم تحقق این وعده خبر می‌دهند.

اوضاع نامناسب بازار کار و معضل بیکاری در این کشور به حدی است که کارشناسان و اقتصاددان‌ها نیز بدبینی خود را پنهان نکرده و می‌گویند که فرانسه کشوری است در حوزه پولی یورو که در بحران فرو رفته و چشم‌انداز روشنی پیش روی آن نیست.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها