امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131195
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۷
تعداد بازدید: 102
نورالله عزیزمحمدی، قاضی دادگاه کیفری استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص مجازات اسیدپاشی گفت: ما ...

نورالله عزیزمحمدی، قاضی دادگاه کیفری استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص مجازات اسیدپاشی گفت: ما در حال حاضر قانونی داریم که اگر فردی با اسیدپاشی اقدام به مرگ کسی کند اعدام می‌شود، در غیر این صورت اگر عمل متهم منجر به نقص عضوی کسی شود قصاص صورت می‌گیرد.

وی افزود: ما اسید را «سلاح» نمی‌دانیم بلکه می‌توانیم آن را «وسیله جرم» در نظر بگیریم، به همین جهت نمی‌توانیم برای فرد اسیدپاش حکم محاربه صادر کنیم، البته یک استثنا وجود دارد و آن هم این است که اگر ثابت شود فرد اسیدپاش قصد ایجاد ارعاب در جامعه را داشته آنگاه می‌توان وی را محارب دانست، اما اثبات این قضیه مشکل است.

این قاضی دادگاه کیفری با تأکید بر اینکه تا الان اسیدپاشی‌ها انتقام جویانه و با اهداف شخصی بوده است، گفت: قانون ما برای سال 1317 است، این قانون ضعیف است و نیاز به بازنگری دارد، این احتمال مطرح است که اگر قانون بازتعریف شود ممکن است از جهاتی محاربه را در آن بگنجانند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها