امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131206
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۷
تعداد بازدید: 84
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برای سازمان تروریستی داعش جز نیمی از مناطقی که در تاریخ ژوئن 2014 م در عراق به اشغال در ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برای سازمان تروریستی داعش جز نیمی از مناطقی که در تاریخ ژوئن 2014 م در عراق به اشغال در آورده بود چیز دیگری& nbsp; نمانده است. این دستاورد مهم پس از پیروزی های مداومی است که نیروهای امنیتی عراق در جبهه های مختلف بدست آورده اند.

به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان،  در حال حاضر پراکنده گی جغرافیایی گروه تروریستی داعش در عراق پس از عملیات های مهمی چون آمرلی و جرف الصخر توسط ارتش عراق و با همکاری نیروهای مردمی  به شرح زیر است:

استان صلاح الدین

نیروهای امنیتی عراق،‌ داعش رادر مناطق همجوار دو منطقه بلد،‌الدجیل،‌الضلوعیه،‌سامرا ،‌جنوب تکریت و مناطق دیگری در مجاورت بیجی که به جز پالایشگاه این شهر در اشغال داعش بود نابود کردند. اما انچه که در این استان همچنان تحت اشغال داعش باقی مانده به نقل از نیروهای امنیتی عراق شهر تکریت  منطقه الدور و منطقه العلم شرقاط است.

استان کرکوک

داعش در مناطق هم مرز با استان صلاح الدین  و مشخصا منطقه الحویجه تا ناحیه داقوق حضور دارد.

استان دیالی

در این استان جز مناطق کمی در شمال شرق دیالی به خصوص بعد از پیروزی نیروهای ارتش و مردم در نواحی السعدیه و جلولا و همچنین ادامه پیش روی های ارتش در تمامی مناطق دیالی چیز دیگری تحت اشغال داعش نمانده است.

استان الانبار

نیروهای ارتش عراق وارد یک نبرد سرنوشت ساز با داعش در شهر الرمادی مرکز استان الانبار  که داعش در بخش هایی از آن ،‌ تمامی شهر فلوجه،‌بخش هایی از هیت وراوه و عانه و روستاهای الوس و القائم حضور دارد، شده اند . این در حالی است که مناطقی همچون الرزازه،‌الابار ،‌المجر و بروانه توسط ارتش عراق آزاد و پاکسازی شده است.

استان نینوی

ارتش در این استان از 10 ژوئن 2014 م سیطره دارد و آن را به اشغال در آورده است. عناصر داعش بنا بر گفته نیروهای امنیتی عراق و منابع محلی  در موصل به عنوان مرکز استان نینوی،  تلعفر در غرب، سنجار در نزدیکی تلعفر، ربیعه در مرز عراق و سوریه و بخش هایی از دست نینوی سیره دارند.  ارتش عراق توانسته است عناصر داعش را از بخش هایی از منطقه زمار در غرب موصل و مناطقی از دشت نینوی را از اشغال این گروهک آزاد کند.

برای اطلاع از وضعیت مناطق تحت اشغال داعش بر روی اینفوگرافی زیر کلیک فرمایید:

انتهای پیام/ ش

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها