امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131209
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۷
تعداد بازدید: 187
لطف‌الله فروزنده معاون رئیس جمهور سابق در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در رابطه با لغو سخنرانی‌

لطف‌الله فروزنده معاون رئیس جمهور سابق در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در رابطه با لغو سخنرانی‌ های چهره‌های انقلابی در دانشگاه‌ها و همچنین عدم اجازه سخنرانی به نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در مقابل رئیس جمهور در مراسم روز دانشجو، گفت: این یک واقعیت است که دانشجویان ما باید سیاسی باشند اما منظور از سیاسی بودن بازیچه احزاب، گروه و جریان شدن نیست. دانشجویان باید مسائل سیاسی را بفهمند، رصد کنند و برای انجام کار تشکیلاتی این موضوع ضرورت دارد.

وی افزود: دانشجویان با سلایق مختلف می‌توانند تشکل داشته باشند، کار تشکیلاتی کنند، برنامه و همایش بگذارند از چهره‌های سیاسی و انقلابی بخواهند تا برای آنها صحبت کنند و با این کار بصیرت را در دانشگاه افزایش دهند.

فروزنده گفت: اینکه جلساتی در دانشگاه‌ها گذاشته می‌شود و به چهره‌های انقلابی اجازه سخنرانی داده نمی‌شود و یا اینکه نمی‌گذارند همه نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در مقابل رئیس جمهور نظرات خود را بگویند، پسندیده نیست.

وی خاطر نشان کرد: به نظر من شخص آقای رئیس جمهور هم چنین شرایطی و ایجاد شدن چنین فضایی را نمی‌پسندد چرا که این خلاف شعارهای انتخاباتی وی و خلاف مشی است که باید در دانشگاه‌ها داشته باشیم.

فروزنده تصریح کرد: باید به تشکل‌ها و افرادی که نسبت به اصول نظام اعتقاد دارند، فرصت داد تا نظرات خود را بگویند. دانشگاه یک جامعه کوچک است و این برنامه‌ها می‌تواند به رئیس جمهور کمک کند تا نقاط ضعف و قوت خود را بشناسد.

وی با بیان اینکه دانشگاه یک آیینه تمام‌نما برای رئیس جمهور است، افزود: به نظر من برای یک رئیس جمهور چنین برنامه‌هایی یک فرصت تاریخی است تا بنشینند و درد و دل اندیشمندان، دانشجویان و جوانان انقلاب را بشنود.

وی در خاتمه اظهار داشت:‌ به نظر من این حرکت در آستانه 16 آذر در دانشگاه‌ها ما شاهد بودیم از طرف افراطیون ایجاد شده‌است که نتیجه جز آسیب زدن به شخص رئیس جمهور ندارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار