امروز : جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۲۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131223
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۱۸
تعداد بازدید: 23
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «موسی ابومرزوق» از اعضای ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «موسی ابومرزوق» از اعضای ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» در گفت‌وگویی اختصاصی با وبگاه خبری «فلسطین الیوم» پیشتیبانی‌های بی‌دریغ ایران را ستود.

ابومرزوق در پاسخ به سوالی پیرامون روابط این جنبش با ایران گفت: ایران کشوری است که سقف سیاسی آن خیلی بالاست. کشوری که در کنار حماس ایستاد و به همین دلیل از آن تشکر کردیم. ایران تنها کشوری است که در کنار حماس ایستاد و به آن کمک مالی، تسلیحاتی و آموزشی کرد. این لطفی است که آن را انکار نمی‌کنیم.

ابومرزوق تصریح کرد: سیاست ما این نیست که با کسی قطع رابطه کنیم چه برسد به ایران. با جدیت تلاش می‌کنیم که روابط با ایران به بهترین شکل باشد. ما جنبشی آزادی‌خواه هستیم که بیش از آنکه دیگران به ما نیاز داشته باشند، ما به دیگران نیاز داریم. بر همین اساس ما دنبال واقعیتی بهتر با ایران هستیم اما همانطور که گفتم، تصمیم‌گیری برای روابط، دوطرفه است.
وی به اختلافات با فتح نیز اشاره کرد و گفت : ادعاهای فتح در مورد اینکه حماس مانع از عملکرد دولت توافق در نوار غزه می‌شود کذب است و ما همیشه از تشکیلات خودگردان خواسته‌ایم گذرگاه غزه را تحویل بگیرد و نیروهایش را در آن مستقر کند.

ابومرزوق در ادامه به غزه پرداخت و گفت در صورت وقت‌کشی بیشتر برای بازسازی و سر و سامان دادن به آن، حماس گزینه‌های دیگری در اختیاردارد.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها