امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131226
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۱۸
تعداد بازدید: 135
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه اعتراضات گسترده مردم آمریکا نسبت به تبعیض ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه اعتراضات گسترده مردم آمریکا نسبت به تبعیض نژادی و برخورد خشونت آمیز نهادینه شده با رنگین پوستان را نشانگر تداوم زخم‌های مزمن جامعه آمریکا توصیف کرد.

افخم با انتقاد از رفتار پلیس آمریکا و حمایت تلویحی دستگاه قضایی آن کشور از تبعیض نژادی و خشونت علیه اقلیت‌ها و رنگین پوستان اظهار داشت: این شرایط نمایانگر فاصله آشکار بین ادعای دموکراسی و مشارکت مدنی با واقعیت‌های سیاست و حکومت در ایالات متحده آمریکا است.

وی با اشاره به اینکه سیاستمداران و حاکمان آمریکا نیازمند نگاه عمیق وضعیت داخلی کشور خود هستند، گفت: حکومت آمریکا طی چند دهه گذشته با استفاده ابزاری از حقوق بشر و با معیارهای دو گانه و در حالی که به طور مستمر کشورهای دیگر را مورد انتقاد قرار داده از وضعیت درونی خود غافل مانده است.

افخم تاکید کرد: حقوق بشر مقوله‌ای عام و شامل همه انسان‌ها و نوع بشر است و وقت آن رسیده که این مقوله مهم از پوسته سیاسی خارج شده و بدون تبعیض در مورد همه کشورها اعمال شود و از دولت و دستگاه قضایی آمریکا انتظار می‌رود به مسئولیت خود عمل کرده و با شهروندان خود بر اساس قانون و عدالت رفتار کرده و مانع از اعمال تبعیض نژادی و رفتار غیر انسانی شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها