امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131229
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۱۸
تعداد بازدید: 186
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حبیب کاشانی مدیر تیم ملی امید فوتبال کشورمان درباره انتخاب سرمربی این تیم گفت: منصور ابراهیم‌زاده، مهدی

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حبیب کاشانی مدیر تیم ملی امید فوتبال کشورمان درباره انتخاب سرمربی این تیم گفت: منصور ابراهیم‌زاده، مهدی تارتار و محمد خاکپور گزینه‌های ما برای انتخاب مربی در تیم ملی امید بودند.

وی ادامه داد: این افراد گزینه‌های ما بودند که تارتار با حضور در تیم صبای قم از این لیست خارج شد و از بین ابراهیم‌زاده و خاکپور یک نفر انتخاب می‌شود.

مدیر تیم امید خاطرنشان کرد: از بین این 2 نفر یکی انتخاب می‌شود و فردا در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال سرمربی معرفی شده و در صورتی که مورد تایید هیات رئیسه قرار بگیرد نام این مربی اعلام خواهد شد.

وی افزود: در بین گزینه‌هایی که مدنظر بوده‌اند محمد مایلی‌کهن و ... نیز حضور داشتند اما در نهایت پس از اینکه مهدی تاتار به عنوان سرمربی صبا انتخاب شد از گزینه‌ها خارج شد و در حال حاضر کمیته فنی فدراسیون فوتبال منصور ابراهیم‌زاده و محمد خاکپور بررسی‌های لازم را انجام می‌دهند و یک نفر از بین آنها به هیأت رئیسه معرفی خواهد شد.

مدیر تیم ملی المپیک در ادامه خاطرنشان کرد:‌ طی جلساتی که خاکپور و زلاتکو کرانچار با هم داشتند برنامه‌های تمرینی و اردویی در نظر گرفته شده است. از 25 آذر تیم امید به کیش می‌رود و اردویی را به همراه یک بازی دوستانه در این شهر برگزار می‌کنند سپس اردوی دیگری تیم ملی امید برگزار می‌کند. قصد داریم اردویی در یکی از کشورهای حوزه خلیج‌فارس داشته باشیم. مجموع سه اردوی ما حدود 40 روز به طول می‌انجامد. تیم ملی امید با توجه به اینکه بسیاری از تیم‌ها به ترکیه سفر می‌کند اردویی در این کشور خواهد داشت. قرار است 6 بهمن یک بازی دوستانه با تیم ملی دانمارک در کشور ترکیه و در شهر آنتالیا برگزار کنیم. در کل 9 بازی دوستانه در نظر گرفته شده که سه بازی اول مسابقات آسان، سه بازی دوم مسابقات متوسط و سه مسابقه سوم را بازی‌های سخت تشکیل می‌دهند.

سرمربی تیم ملی امید تا فردا مشخص می‌شود با توجه به ذیق وقتی که وجود دارد کمیته فنی گزینه خود را به هیأت رئیسه معرفی می‌کند و پس از تأیید هیأت رئیسه سرمربی مشخص می‌شود.

کاشانی در ادامه اظهار داشت: مسائلی اتفاق افتاده و من را به این فکر انداخته که شاید رفتن من باعث شود مشکلات تیم ملی امید کم شود. اختلافات فدراسیون و وزارت ورزش شاید با نبود من برطرف شود. نگاه ما متأسفانه نگاه ملی وجود ندارد به دنبال این بودیم که با مثلث وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک با یک نگاه ملی به موفقیت این تیم کمک کند اما تمامی ارگان‌های خارجی مثل سازمان نظام وظیفه، مسئولان سپاه و نیروی انتظامی نگاه ملی داشتند و طی 24ساعت مشکل خروجی بازیکنان را حل کردند اما این نگاه ملی بین مسئولان ورزش و فوتبال به وجود نیامد. شاید نبودن من مشکلات را کمتر کند و اختلاف فدراسیون و وزارت ورزش برطرف شود.

مدیر تیم المپیک در ادامه خاطرنشان کرد: از تمامی دوستانی که به من کمک کردند تشکر می‌کنم. امیدوارم به عنوان یک ایرانی شاهد صعود تیم المپیک باشم. قرعه ما مناسب است و با حریفان‌مان در ایران بازی می‌کنیم برای رسیدن به موفقیت تلاش کردم اما موفق نبودم. اگر نتوانستم به این تیم کمک کنم جا دارد از مردم خوب ایران عذرخواهی کنم.

وی در رابطه با اینکه آیا استعفا داده است، خاطرنشان کرد: بنده امروز این صحبت را به اطلاع حاضران در جلسه رساندم اما علی کفاشیان را ندیدم. بهتر است که از تیم ملی امید بروم و متن استعفایم را به او تقدیم خواهم کرد.

کاشانی در رابطه با اینکه آیا یک طرفه تصمیم به کناره‌گیری گرفته است، اظهار داشت: به عنوان شخصیت حقیقی می‌توانم برای خودم تصمیم بگیرم. شاید رفتنم به کاهش مشکلات کمک کند.

وی افزود:‌ برای دیدن وزیر به تنها کسی که رو نزدم خواجه حافظ شیرازی بود. من نه جانباز، نه رزمنده، نه عضو شورای شهر، نه معلم و نه برادر شهید هستم. می‌خواستم 10 دقیقه وزیر را ببینم تا تفاهم حاصل شود. وقتی آدمی عُرضه ندارد 10 دقیقه وزیر را ببیند نمی‌تواند سودی داشته باشد. شاید کسانی که بهتر از من هستند بیایند و بتوانند شرایط را بهبود ببخشند.

کاشانی در مورد اینکه قرار بود ساختارسازی انجام دهد، اظهار داشت: مسئولیت من ساختارسازی نیست ما قصد کمک داشتیم و می‌خواستیم شرایط خوبی را برای تیم امید فراهم کنیم اما ناتوانی بنده را از این کار بپذیرید.

مدیر تیم ملی امید در مورد اینکه اردوی خلیج‌فارس در کدام کشور خواهد بود خاطرنشان کرد: خاکپور در برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده کشور امارات و کویت را مدنظر قرار داده است. ما می‌خواهیم 9 بازی دوستانه داشته باشیم و در این پروسه سه بازی آسان، سه بازی متوسط و در نهایت سه بازی سخت را در نظر گرفته‌ایم.

کاشانی در پاسخ به این سؤال که دلیل رد صلاحیت کرانچار چه بوده است، گفت: ما خواستیم کرانچار در جلسه کمیسیون تأئید صلاحیت مربیان خارجی حاضر شود و از خودش دفاع کند. این کمترین خواسته‌ای است که وجود دارد اما این اجازه را به من هم ندادند. در جلسه وزارت ورزش مسئولان سجادی،‌ رغبتی، همایون شاهرخی، علی کفاشیان و ... حضور داشتند در نهایت آنها به این نتیجه رسیدند که کرانچار صلاحیت ندارد. آنها نظرات‌شان را اعلام کرده‌اند و طبق چیزی که کفاشیان به من گفته این نتیجه حاصل شده است.

وی در رابطه با اینکه آیا در انتخاب سرمربی تیم ملی امید خاکپور و ابراهیم‌زاده هم باید به تأئید وزارت ورزش برسند، گفت:‌ این کمیته‌ای که فعالیت می‌کند برای بررسی مربیان خارجی است و مربیان ایرانی مشکلی ندارند.

مدیر تیم ملی امید در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در مورد اینکه محمد خاکپور اعلام کرده بود به خاطر کاشانی برای کمک به تیم ملی امید جلو آمده و آیا با رفتن او خاکپور هم ممکن است کناره‌گیری کند، اظهار داشت: قبل از اردوی قطر باورهایم در مورد خاکپور اینقدر نبود. وقتی که به قطر رفتیم در امور فنی نسبت به دانش خاکپور دقت کردم او در ابتدا جزو گزینه‌های من نبود اما به این نتیجه رسیدیم که او می‌تواند به تیم امید کمک کند. 10 روز قبل نمی‌دانستم او گزینه ما است چرا که نسبت به توانایی‌های او تا این اندازه شناخت نداشتم اما وقتی که به دانش فنی او در اردوی قطر پی بردیم به این نتیجه رسیدیم که او می‌تواند به تیم ملی امید کمک کند. همچنین افرادی مثل مهدی تارتار، منصور ابراهیم‌زاده و محمد مایلی‌کهن هم می‌تواننند به تیم ملی امید کمک کنند. طبق ماده 43 اساسنامه کمیته فنی در مورد انتخاب سرمربی تیم‌های ملی به نتیجه می‌رسند و سپس این مسئله در هیأت رئیسه تأئید می‌شود.

در پایان باز هم از فرمانده سپاه، مسئولان نظام وظیفه و افراد خیر و نیکوکاری که در راستای موفقیت تیم ملی به بنده کمک کردند تشکر می‌کنم و از مردم خوب ایران که نتوانستم کمک زیادی انجام دهم عذر می‌خواهم.
انتهای پیام/خ
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها