امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۴:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131231
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۱۸
تعداد بازدید: 114
محمدعلی پورمختار نماینده مردم کبودر آهنگ و رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ...

محمدعلی پورمختار نماینده مردم کبودر آهنگ و رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه بررسی پرونده موسسه اعتباری توسعه در دستور کار است، گفت: این مؤسسه به دلیل تخلفاتی که داشته و چون این تخلفات عمده بوده (مورد توجه قرار گرفته است).

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در تشریح تخلفات این موسسه اظهار داشت: این تخلفات شامل نحوه مدیریت به ویژه مباحث مربوط به بیمه توسعه است. بیمه توسعه وابسته به این موسسه است که پشتوانه منابع مالی موسسه را به بیمه آورده‌اند.

وی اضافه کرد: یکی از تخلفات عمده موسسه یاد شده این است که در امر بیمه تعهدات بیشتر از اعتبار برای بیمه‌گذاران ایجاد کرده، به همین دلیل بسیار هستند بیمه‌گذارانی که برای گرفتن حق بیمه مراجعه می‌کنند اما اینها (پولی) ندارند که به بیمه گذاران بدهند.

پورمختار در عین حال تصریح کرد که مجموعه تخلفات مذکور درحال رسیدگی است و مهم این است که حقوق سپرده‌گذاران حفظ شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره زمان انحلال این موسسه درصورت تصمیم‌گیری نهایی، با اظهار بی اطلاعی گفت که این موضوع در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی درحال بررسی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار