امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131235
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۱۸
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با حضور در مراسم 16 آذر ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با حضور در مراسم 16 آذر که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در دانشکده ادبیات این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: تاریخ گواهی می‌دهد که در برابر انسان‌ها و منافع آنها افرادی و قدرت‌هایی بودند که این آزادی را برنمی‌تافتند و در برابر حقوق ملت‌ها می‌خواستند بایستند آن هم با منطق تکراری، ثابت و همیشگی‌شان.

وی ادامه داد: وقتی ازآنان پرسیده می‌شود چرا چنین تقابلی با حقوق ملت‌ها دارید، می‌گویند چون زور ما بیشتر است این موضوع تنها به تاریخ مربوط نمی‌شود این موضوع مربوط به همین امروز ما است و بسیاری از ظلم‌ها و استکباری که امروز روا داده می‌شود بر همین مبنا است.

جلیلی تصریح کرد: اگر کسانی در معاهده ان‌پی‌تی این امتیاز را برای خود قائل می‌شوند که باید سلاح هسته‌ای داشته باشند اما دیگران نه، در جواب چرای آن می‌گویند چون قدرت و ثروت داریم و این مبنای مناسباتی است که آنان می‌خواهند شکل دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه تصریح کرد: البته ابزار آنان فقط زور نیست مستکبران شاید اگر زمانی زور آنان کافی بود به آن اکتفا می‌‌کردند اما آنچه به این موضوع پیچیدگی می‌دهد تزویر در کنار زور است آنان برای دنبال کردن مطامع استکباری‌شان باید علاوه بر زور توجیهات و منطقی نیز برای آن درست کنند که آن توجیه و منطق انکار حقیقت است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه تزویر در زمان انکار حقیقت شکل پیدا می‌کند، گفت: اینکه شما مشاهده می‌کنید در برخی کتب دانشگاهی ما تعابیری از این دست که حقیقت دست نیافتنی است، وجود دارد به خاطر شکل دادن به فضای آزاداندیشی نیست بلکه می‌خواهند آزادی را محدود کنند.

وی ادامه داد:‌ آنچه که در چند قرن اخیر در مبانی تمدنی استکبار دنبال می‌شده این است که حقیقت مبنا نیست و ما آنچه منفعت ما در آن است را به نام حقیقت توجیه می‌‌کنیم.

جلیلی خاطرنشان کرد: منطق اینان این است که اگر ببینند کسانی برابر ارزش‌ها و آرمان‌های خود مقاومت کنند در مقابل آنها از زور و تزویر استفاده می‌کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه چگونگی ایستادن مقابل استکبار مهم است، گفت: یک شکل ایستادگی تسلیم برابر آنان است. بنده سال 88 در سفر به ژاپن با نخست‌وزیر وقت ژاپن همچنین وزیر خارجه و یک شاهد عینی از حادثه هیروشیما ملاقات کردیم آنان می‌گفتند بمبارانی که در جنگ جهانی علیه ما شد حق ما بوده است. این وضعیت یک نوع مواجهه مقابل استکبار است.

جلیلی در ادامه تصریح کرد: رویکرد دیگر رویکرد 16 آذر دانشگاه تهران است از اینکه چند سال بعد از کودتای 28 مرداد وقتی استکبار وارد دانشگاه می‌شود مقاومتی در برابر خود می‌بیند.

وی تصریح کرد: اقدام شهدای دانشجوی 16 آذر از این حیث ارزشمند است که رضایت ندادند کسی به آنان زور بگوید که این حرکت هرچند اندک بود اما تداوم پیدا کرد و در 15 خرداد 42 یک حیات جدید پیدا کرد و این افتخار دانشگاه ما است که در این حرکت پیشگام است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان گفت: جنبش دانشجویی از آنجا که آگاه است و می‌داند چه بلایی در گذشته بر سرش آمده در 13 آبان آن اقدام را انجام می‌دهد. در دفاع مقدس نیز حرکت بزرگی رخ داد که شهدای ما انجام دادند و در همین راستا بود.

جلیلی ادامه داد: اگر زمانی باور ما بود که در صحنه نبرد با دشمن این حق است که پیروز می‌شود امروز و پس از گذشت 35 سال برای ما تجربه نیز شده است.

وی افزود:در 35 سال گذشته این تجربه عملاً به ما نشان داد که هرجا صحنه نبرد بوده آنکه پیروز شده ملت ما بوده است. پیروزی یعنی اینکه بتوانیم اراده خود را به طرف مقابل تحمیل کنیم.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: البته ملت ما در این نبرد تنها پیروز نمی‌شود بلکه این پیروزی همراه با پیشرفت و تکثیر است.

جلیلی در ادامه تصریح کرد:‌ دشمنان ما از این می‌ترسند همانطور که دیروز خرمشهر ما آزاد شد همانطور جنوب لبنان آزاد شد. آنان تحریم کردند تا جلوی هسته‌ای شدن ایران را بگیرند اما چرا در این وضعیت ملت موفق شد بدین خاطر که در راستای 16 آذر و 13 آبان امثال شهید شهریاری‌ها، علی‌محمدی‌ها، احمدی‌روشنی‌‌ها بودند اراده ملت را به آنان تحمیل کردند.

وی در ادامه تصریح کرد: در عرصه اقتصادی نیز همین پیشگامی دانشگاه می‌تواند شکست دوباره‌ای را به دشمن وارد کند. دانشگاه باید قرارگاه بزرگ اقتصاد مقاومتی باشد و باید تمام استعدادهای نظام را برای این موضوع مدیریت کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: البته ما در این راه باید ترفند دشمن را بشناسیم و ببینیم از چه چیز نگران است برهمین اساس است که دانشگاه می‌تواند مانند 16 آذر نقش خود را ایفا کند.

جلیلی خاطرنشان کرد: دشمن این را می‌داند که در هر صحنه مبارزه اوست که مغلوب می‌شود به همین خاطر اصل مبارزه را هدف قرار داده است و تمام تلاشش این است که ما را از اصل مبارزه منحرف کند.

وی در همین رابطه گفت: دشمن می‌خواهد اصل مقاومت را نابود کند. دشمن از آنجا که نتوانست توانستن ما را مهار کند می‌خواهد خواستن ما را رها کند و هدف از تهدیدهایش نیست ایجاد تردید در مبارزه است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: اینکه می‌بینید دشمن تمام تهدیدهای خود را از جمله گزینه نظامی را می‌آورد به همین خاطر است البته گزینه نظامی اولین گزینه‌ای بود که علیه ملت ما به کار بردند منطقی که امروز ما را تحریم می‌کند همان منطقی است که صدام را علیه ما را تسلیح کرد.

جلیلی تصریح کرد:‌ همان آمریکا، انگلیس و فرانسه‌ای که امروز ما را تحریم می‌کند مأوای منافقین است دشمن آنچه هدف قرار داده که کلید همه پیروزی‌های ما است عزم و اراده ملت ما برای مبارزه است.

جلیلی با بیان اینکه آنها می‌خواهند اصل مذاکره را زیر سؤال ببرند خاطرنشان کرد: مشکل این است که ایران در برابر آنان ایستاده است و یکی از آنان به جایی رسیده‌اند که خود به این جمله امام خمینی(ره) مبنی بر این که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند معترف هستند و این نشان‌دهنده مقاومت ملت ماست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آنان از همه امکانات خود استفاده می‌کنند خاطرنشان کرد: آنان در تلاشند تا از ظهور تمدنی جدید و قدرتی که شکل گرفته است جلوگیری کنند و اینکه کشوری به این نقطه رسیده است، نگران هستند.

جلیلی با بیان اینکه آنان در تلاش هستند تا مبارزه را به شیوه‌های مختلف زیرا سؤال ببرند، خاطرنشان کرد: اولین شیوه آن است که آنان تردید در مبارزه ایجاد می‌کنند و هزینه‌ها و فایده‌های آن را مطرح می‌کنند و آن را به شکل مشوشی نشان می‌دهند و فرصت‌ها را به عنوان تهدید نشان می‌دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه انتخابات جمهوری اسلامی در 92 با الگوی مردم‌سالاری مهر باطلی را در انتخابات 92 زد خاطرنشان کرد: اگر فتنه سال 88 شکل می‌گیرد به دلیل آن است که آنان نمی‌خواهند چنین الگوی مردم‌سالارانه‌ای شکل بگیرد چرا که در آن انتخابات رقابت کاندیداها ستودنی بود و آنان نگران هستند تا این امر به الگویی تبدیل شود.

جلیلی ادامه داد: اینکه من گفتم دلیل اینکه برخی از افرادی در حصر قرار گرفتند به بعد از فتنه 88 مربوط است به دلیل آن است که شما می‌دانید آنان در فتنه 88 به غبارآلود کردن فضا و ایجاد تردید اقدام کردند و تدبیر نظام در آن زمان این بود تا اجازه دهیم مردم خود حقایق را به بهترین شکل درک کنند و این افراد در افکار عمومی محاکمه شوند و مردم این امر را به واقع دیدند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آنان در تلاش بودند تا شیوه‌ای را که در سوریه انجام دادند در ایران ایجاد کند خاطرنشان کرد: یک نویسنده در نوشته خود می‌نویسد که در سال‌های گذشته قرارداد کمپ‌دیوید بین ایران و مصر بسته شد اما اکنون بعد از 30 سال ایران ماهواره به فضا می‌فرستد و در قاهره مردم در قبرستان‌ها می‌خوابند و نانی برای خوردن ندارند.

وی ادامه داد: یکی از این افراد در فتنه 88 پیشرفت‌های علمی را به سخره می‌گیرند و این جمله خود میرحسین موسوی است که مردم حتی نسبت به سرنوشت کرم‌ها و لاک‌پشت‌ها حساس هستند و می‌خواهند بدانند نتیجه این تحقیقات چیست و این اظهارات خودشان است که دانشجو و دانشگاه باید بصیرت داشته باشد.

جلیلی با بیان اینکه هنر بزرگ امام واقع‌بینی در سیاست خارجی بود، خاطرنشان کرد: باید به این امر توجه کنیم و همانطور که آیات قرآن به آن اشاره می‌کند مبارزه تا زمانی که مستکبران وجود دارند ادامه دارد و این مبارزه تمام شدنی نیست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان با بیان اینکه انقلاب اسلامی نعمتی بزرگ است که باید آن را پاس بداریم خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم مسیر انقلاب را دامه دهیم و به وعده قرآن ایمان داشته باشیم و امیدوارم این شجره طیبه هر روز میوه‌های جدیدی بدهد و بتواند راه و مسیر خود را در پیش بگیرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار