امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۶:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131246
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه امشب در ادامه برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری که درباره مبارزه با فساد اداری و ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه امشب در ادامه برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری که درباره مبارزه با فساد اداری و ارتقای سلامت اداری برگزار شد با اعلام این مطلب افزود: من نمیگویم نقص قانونی نداریم به خصوص آنجایی که موضوع مجازات های نقدی مطرح میشود.

اژه ای گفت: در جایی قانونی ده سال قبل تصویب شده و برای یک جرم 50 هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده است که اینها باید تصحیح شود البته برخی هم اصلاح شده است.

وی افزود: در موضوعات مرتبط با حبس و شلاق ها اگر به موقع برسیم و خوب هم رسیدگی کنیم و حکم را هم زود اجرا کنیم و ظرف یک زمان منطقی اجرا کنیم دیگر نیازی به تشدید مجازات نداریم.

معاون اول قوه قضاییه افزود: در دستگاه های دولتی بسیاری از سازمان های متولی که برخی از فسادهای ما از آنجا نشأت میگیرد به درستی و در زمان خودش ورود نمیکنند.

وی افزود: برای مثال در مورد زمین خواری ما می بینیم که یک برج 10 طبقه در حریم رودخانه ساخته میشود و هیچ کس آن را نمیبیند و نمی پرسد این چگونه ساخته شده است در حالی که دستگاه های متولی باید وظیفه خود را به درستی انجام دهند و دنبال کنند.

اژه ای گفت: در یک وزارتخانه اگر فسادی اتفاق افتاد و تکرار هم شد مسئول عالی نمیتواند بگوید من مسئولیتی ندارم و به من مرتبط نمی شود.

وی افزود: چند بار فساد بزرگ در بانکها اتفاق افتاده است؟ یک مورد آن بحث اختلاس 120 میلیاردی در بانک صادرات بود و موارد مشابه ان در سالهای بعدی نظیر فساد 3 هزار میلیاردی.

اژه ای گفت: بالاخره وزیر اقتصاد نمیتواند خود را کنار بکشد و بگوید به من ربطی نداشت. پس شما چه کاره بودید؟ بانک مرکزی نمی تواند بگوید من مسئول نیستم.

وی تصریح کرد: ما چه کرده ایم برای عدم تکرار این موضوعات؟ و باید بپرسیم مسئولان مرتبط چه سهمی از وقوع این فساد ها دارند؟

در آن  زمان آساد کسی از مسئول بانک صادرات کسی سوال کرد؟ پرسید چرا این اتفاق افتاد؟

پرسیده شد چرا در بانک ملی و در کیش تنزیل شده است؟

رئیس بانک صادرات آن زمان الان رئیس بانک مرکزی است آیا نباید نسبت به سهم خودش به اصلاح موارد اقدام کند؟
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها