امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131248
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دکتر محمود گودرزی در دیدار با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی که عصر امروز یکشنبه 16 آذرماه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دکتر محمود گودرزی در دیدار با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی که عصر امروز یکشنبه 16 آذرماه مهمان این وزارتخانه بودند، با تاکید به اجرای مطالبات مقام معظم رهبری در خصوص توسعه و رشد دو حوزه ورزش و جوانان،‌ اظهار داشت: امیدوارم بتوانیم به منویات رهبر معظم انقلاب در این خصوص جامه عمل بپوشانیم. ما به صورت مشخص نمی توانیم برای فرهنگ بودجه ای خاص قرار دهیم؛ تا تغییر این دیدگاه فاصله است که انشالله با حمایت و هدایت شما محقق خواهد شد.
 
وی با بیان این که وزارت ورزش و جوانان همیشه از سوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی حمایت شده است، گفت: تعامل بیشتر و مستمر بین این کمیسیون و وزارت ورزش و جوانان می تواند در پیشبرد اهداف کلان کشور در دو حوزه ورزش و جوانان بسیار موثر باشد.
 
دکتر گودرزی در ادامه و پس از شنیدن مطالب و موارد اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص عملکرد و برنامه های وزارت ورزش و جوانان، اذعان داشت: سوال عمده ای در این بین وجود دارد که آیا ادغام دو سازمان ملی جوانان و تربیت بدنی اقدامی صحیح بوده یا خیر؟ در این خصوص باید گفت که این ادغام طبق مصوبه مجلس انجام شده و حتماً درست بوده است، اما ارزیابی ما بعد از ادغام به دلایل مختلف مثبت نیست.
 
وی در همین ارتباط تصریح کرد: در صورتی که جایگاه حوزه جوان ارتقا یابد و زیر نظر مستقیم ریاست جمهوری قرار گیرد وضعیتش به مراتب بهتر خواهد شد. ضمن اینکه در صورت استقلال بودجه خود را به صورت مستقل نشان خواهد داد.
 
وزیر ورزش و جوانان در ادامه درباره راه اندازی دوباره خانه های جوان در سراسر کشور گفت: از معاون اول رئیس جمهور دستوری برای باز پس گیری خانه جوان در استان ها گرفته ایم و در صددیم تا این حوزه به جایگاه اصلی خود باز گردد.
 
دکتر گودرزی درباره روشن شدن وضعیت اشتغال ورزشکاران قهرمان اذعان داشت: پیشنهادی در این خصوص به دولت دادم ؛ یکی این که آینده قهرمانان را تضمین کنیم و دوم این که از جوایز سکه ای پرهیز شود. نظر من این است که باید برای ورزشکاران قهرمان کشور بیمه، اشتغال، مسکن و ... تهیه شود.
 
وی نکته بعدی را دغدغه مراجع عظام در خصوص نمایش ورزشی بانوان کشور در مجامع بین المللی از طریق صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: ما خیلی در این زمینه دخیل نیستیم و از حیطه توانمندی و قدرت ما خارج است اما در خصوص بهبود این مورد با سرافراز رئیس سازمان صدا و سیما صحبت خواهم کرد.
 
دکتر محمود گودرزی در پایان ضمن قدردانی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در حمایت همه جانبه از وزارت ورزش و جوانان، گفت: امیدوارم با نگاه جدی این کمیسیون به بودجه وزارتخانه در سال 94 ، حرکتی در خور شأن ورزش و جوانان کشور اتفاق بیافتد.
 
در این نشست که با حضور کلیه معاونین وزارت ورزش و جوانان برگزار شد،سید علی طاهری، لاله افتخاری، مفید کیان نژاد، بیژن نوباوه، احمد سالک کاشانی، نصرالله پژمانفر، جمشیدجعفرپور،‌رضا آشتیانی عراقی و مرتضی آقا تهرانی به عنوان اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.
 
علی مطهری و سیدمرتضی حسینی غایبان نشست امروز بودند.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها