امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13126
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۵
تعداد بازدید: 139
حسین کیوان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت‌ودرمان فارس، افزود: وزارت بهداشت تأمین کننده منافع شرکتهای خارجی و نمایندگی‌های آنها نیست بنابراین از این ...

حسین کیوان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت‌ودرمان فارس، افزود: وزارت بهداشت تأمین کننده منافع شرکتهای خارجی و نمایندگی‌های آنها نیست بنابراین از این پس هر وارد کننده‌ای که بتواند تجهیزات پزشکی خارجی با کیفیت و اصلی را وارد کند، به آن مجوز می‌دهیم.

وی ادامه داد: این تصمیم در واقع برای رفع انحصار شرکتهای خارجی است،‌وفور کالاها و تجهیزات پزشکی با کیفیت و اصلی در کشور و کاهش قیمت آنهاست و یک روش شناخته شده در دنیا به نام تجارت موازی است. هیچ اشکالی هم ندارد.

مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت:‌ از این پس همه شرکتهای ثبت شده وارد کننده تجهیزات پزشکی می‌توانند هر کالای خارجی با کیفیت را وارد کشور کنند و از وزارت بهداشت مجوز و برچسب اصالت بگیرند.

وی افزود: اجرای این روش و رفع انحصار از نمایندگی‌های شرکتهای خارجی به تازگی انجام شده و نتیجه آن در کاهش قیمت در محموله‌های بعدی آشکار می‌شود اما در همین مدت کوتاه نیز اثر مثبت آن مشاهده می‌شود و در مورد برخی تجهیزات پزشکی تا 30 درصد کاهش قیمت را شاهد هستیم که برخی انواع استنتهای قلبی نمونه آن است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار