امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131268
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 84
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی ظهر امروز در دیدار با مدیرکل فرودگاه امام خمینی (ره) ضمن تقدیر از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی ظهر امروز در دیدار با مدیرکل فرودگاه امام خمینی (ره) ضمن تقدیر از فعالیت‌های مثبت و حساب شده برای پذیرایی و میزبانی از مهمانان کنگره جهانی جریان‌های تکفیری در این فرودگاه، اظهار داشت: تاکنون هیچ گلایه‌ای از سوی میهمانان این کنگره در زمینه فرودگاه امام خمینی(ره) به دست ما نرسیده است و همه از خدمات فرودگاهی رضایت داشتند.

وی با اشاره به حساسیت خاص میهمانان کنگره جهانی جریان‌های تکفیری، خاطرنشان کرد: این میهمانان از بزرگان کشورهای همسایه بودند، دشمنان مطالب فراوانی را علیه ایران و شیعه در جهان گسترش داده بودند، اما زمانی که میهمانانی از اهل سنت به ایران آمدند و در قم مورد پذیرایی قرار گرفتند، متوجه شدند که همه این سخنان دروغ است.

این مرجع تقلید با تأکید براینکه از میهمانان کنگره جهانی جریان‌های تکفیری به شایستگی در ایران پذیرایی شد و سپس به کشور خود بازگشتند، اضافه کرد: میهمانان این کنگره با حضور چند روزه خود در قم و تا زمان بازگشت به کشورشان هرچه دیدند مطابق سلیقه بود و برخی از آنها نیز اعتراف کردند، آنچه در ایران دیدند بیش از انتظار بود.

وی، پیام رهبر معظم انقلاب را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: ایشان در پیامی که به این کنگره دادند برگزاری این کنگره را کار بسیار مهمی ارزیابی کردند.

آیت‌الله  مکارم شیرازی تأکید کرد: کنگره جهانی جریان‌های تکفیری بیش از آنچه که انتظار داشتیم در سراسر جهان تأثیرات مطلوبی برجای گذاشت و دیگر کشورهای مسلمان نیز به اقتباس از ایران اسلامی نسبت به برگزاری چنین کنگره‌ای اقدام کردند.

وی یادآور شد: دانشگاه الأزهر ضمن استقبال از برگزاری چنین کنگره‌ای در قم، نسبت به برگزاری کنگره‌ای مشابه پس از گذشت چند روز اقدام کرد و دیگر کشورهای مسلمان نیز نسبت به برگزاری چنین کنگره‌ای اقدام کردند که نشان از تأثیر مطلوبی دارد که کنگره جهانی جریان‌های تکفیری به مرکزیت قم و مرجعیت شیعه در جهان اسلام گذاشته است.

این مرجع تقلید از دیگر تأثیرات مطلوب کنگره جریان‌های تکفیری را دلگرمی سربازان مسلمان در عراق و سوریه در مبازرات علیه گروهک تروریستی داعش دانست و تشریح کرد: وحدت جهان اسلام نیز از دیگر دستاوردهای این کنگره بین‌المللی بود.

آیت‌الله مکارم شیرازی عنوان کرد: کنگره جریان‌های تکفیری ابتکار عمل شیعه، مرجعیت تشیع و نظام است و با برگزاری این کنگره ثابت کردیم که در عمل نیز به وحدت پایبند بوده و اقلیت‌های دینی در کشور ما آزاد بوده و دربند محدودیت‌ها نیستند.

مدرس خارج فقه حوزه علمیه قم با اشاره به برگزاری این کنگره برای نخستین‌بار در ایران، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه کنگره جریان‌های تکفیری برای نخستین بار در ایران برگزار می‌شد، اما بسیار آبرومندانه و با کمترین خطا انجام شد.

وی، آشکار شدن چهره واقعی گروه‌های تکفیری را از دیگر برکات برگزاری کنگره جهانی جریان‌های تکفیری عنوان کرد و گفت: این کنگره سبب شد بسیاری از جوانان جذب گروه‌های منحرف تکفیری نشده و خون افراد بی‌گناه ریخته نشود.

آیت‌الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین دستاورد این کنگره پاسخی محکم به غربی‌ها بود که از روی غرض‌ورزی گروه‌های تکفیری را دولت اسلامی عراق و شام عنوان می‌کردند تا جنایات ضد بشری تکفیری‌ها را با اسلام برچسب بزنند.

وی با تأکید براینکه دین اسلام،‌ پیام‌آور رأفت، محبت و رحمت است، عنوان داشت: اسلام هرگز ریختن خون مردمان بی‌گناه،‌ زنان و کودکان را بر نمی‌تابد.

این مرجع تقلید با تأکید براینکه کنگره جریان‌های تکفیری در تاریخ شیعه ماندگار شد، بیان کرد: با وجود تهدیدهایی که از سوی گروهک‌های تروریستی تکفیری صورت گرفت، اما با همکاری نهادهای گوناگون و هماهنگی‌های صورت گرفته این مراسم بدون هیچ مشکلی به پایان رسید.

آیت‌الله مکارم شیرازی ادامه داد: مفتی اعظم سوریه به دلایلی نتوانست در این مراسم حضور پیدا کند، اما در نامه‌ای ضمن عذرخواهی،‌ اظهار محبت خود را بیان کرده بود که این مسئله برای ما نقطه قوت است.

وی در پایان با بیان اینکه فرودگاه هر کشور دروازه آن کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: نظم و استقبال مناسب در فرودگاه امام خمینی(ره) خاطرات خوشی را برای میهمانان رقم زد.

انتهای پیام/78005/ذ40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها