امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131274
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; بیژن نوباوه نماینده مجلس شورای اسلامی در مراسم روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; بیژن نوباوه نماینده مجلس شورای اسلامی در مراسم روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی اظهارداشت: در طول جنگ سرد بین آمریکا و شوروی یک گلوله هم رد و بدل نشد و حرفی نیز بین آنها انجام نشد و در قضیه اوکراین نیز که حاکمیت ملی روسیه به خطر افتاد ولی پوتین کلمه‌ای حرف نزد در حالی که امام خمینی(ره) در جریان انقلاب فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و ثابت کرده‌اند که ما مولفه جدید قدرت هستیم ولی آمریکا مولفه قدرت در نظام اسلامی را نشناخت.

وی افزود: در جنگ نیز تمام مولفه‌ها یک طرف بودند و ما یک طرف و حالا هم داعش را برای ایجاد تغییرات در نقشه‌های ژئوپلتیک و ژئو استراتژیک طراحی کرده‌اند و یکی از اهداف داعش خاموش کردن گرایش جوانان مسلمان به روحیه انقلابی است.

وی افزود: در زمان ملی شدن صنعت نفت رزم‌آرا گفت شما آفتابه هم نمی‌توانید بسازید و حالا در زمان بدترین تحریم اقتصادی و بزرگترین تهاجم فرهنگی طول تاریخ بشر علیه ملت‌مان پیشرفت کردیم به طوری که سه دهم رشد علمی جهان را داشتیم و امروز به دو درصد رسیدیم.

نوباوه گفت: تعداد مقالات ما نزدیک به 17 برابر دنیا است ولی امروز آخرین آمار نشان می‌دهد که در ارائه پتنت آمریکا از هر 3.4 مقاله یک پتنت دارد ولی ما از هر 805 مقاله یک پتنت داریم یعنی باید فاصله تولید علم و فناوری را کم کنیم.

نوباوه گفت: اگر تولید علم ما به نتیجه برسد با ظرفیت‌های نفت و گاز قطعا از کشورهای ژاپن و چین فراتر می‌رویم.

وی با بیان اینکه رشد علمی ایران پدیده خطرناک برای غرب است گفت: در برخی کشورها دانشجویان را تحریک می‌کنند که به خیابان‌ها بیایند و این مسئله را نشانه رشد دموکراسی می‌دانند ولی اگر در کشورهای جهان سوم کوچکترین تحرکی انجام شود آن را نظام‌برانداز عنوان می‌کنند.

وی افزود: همیشه ایرانیان در رشد علم بی‌نظیر بوده‌اند و دشمن نیز به این مسئله آگاه است، بنابراین نگاه غربی‌ها به دانشگاه کاملاً استراتژیک است ولی ما اگر رشد علمی را به تولید تبدیل کنیم مشکل بیکاری هم نداریم.

نوباوه گفت: مجله لوس آنجلس تایمز نوشته بود اگر مذاکرات طولانی شود به نفع ایران نیست چون ایرانی‌ها از اهداف علمی خود دست برنمی‌دارند و ما هم به آنها اجازه کار نمی‌دهیم بنابراین زمان به نفع ماست.

نوباوه اضافه کرد: تا زمانی که دست‌مان در جیب خودمان نرود و تکیه بر علم نداشته باشیم به موفقیت نمی‌رسیم ولی با رهبری پیامبر‌گونه مقام معظم رهبری و تلاش مجلس و دولت با آگاهی قشر دانشجو به نتیجه می‌رسیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها