امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131275
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حزب مردمی اصلاحات در بیانیه‌ای با تبریک روز دانشجو به دانشگاهیان بر ایجاد کرسی ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حزب مردمی اصلاحات در بیانیه‌ای با تبریک روز دانشجو به دانشگاهیان بر ایجاد کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است: 16 آدر مبارک، روز مقاومت تاریخی روز دانشجو، نماد روحیه خروشان جنبش دانشجویی و تجلی بصیرت و مظهر ایثار و استقلال و آزادی است.

این بیانیه می‌افزاید: در فضای جدید که امکان فعالیت قانونی گروه‌های دانشجویی بیشتر شده، امید است که دانشجویان و جوانان به نوعی عمل کنند تا این جریان مجدداً جایگاه خود را در میدان شطرنج سیاست ایران پیدا کند. با توجه به آغاز کار وزیر جدید علوم که با فراز نشیب‌های فراوانی همراه بوده است لازم است که چند نکته پیرامون مسائل فضای دانشگاه و دانشجویان متذکر شویم.

همچنین در این بیانیه آمده است: گشایش نسبی در فضای دانشگاه برروز و ظهور سلایق مختلف و متفاوت در چارچوب قانون اساسی به درو از رفتارهای سلیقه‌ای. ایجاد فضای آرامش و نشاط حقیقی و فراهم شدن بستر پیشرفت مؤثر علمی در دانشگاه با حمایت مسئولین از نخبگان و برترین علمی در المپیادها. بازگشت نسبی قانونگرایی و حساسیت عملی نسبت به مطالبات دانشجویان و اساتید.

این بیانیه همچنین ادامه می دهد: بازتعریف مفهوم امنیت در دانشگاه و تغییر ماهوی که سابقه در اداره حراست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سرلوحه قرار دادن این سخن از رهبر انقلاب که خدا لعنت کند کسی را که نمی‌‌گذارد دانشگاه‌ها سیاسی شود.

این بیانیه در پایان خاطر نشان کرده است: ایجاد کرسی‌های آزاداندیشی برای تمام سلیقه‌ها که رهبر انقلاب همواره تأکید کردند که دانشجویان مواضع انتقادی خود را حفظ کنند. در پایان حزب مردمی اصلاحات درخواست تجه به این نکات را از وزیر علوم جدید خواستار بوده و روز دانشجو را نه فقط به دانشجویان بلکه به تمام فعالین دانشگاهی تبریک عرض می‌نمایند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار