امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131280
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حجت الاسلام سیدمحمد مهدی میرباقری رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در دانشگاه تهران گفت: ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حجت الاسلام سیدمحمد مهدی میرباقری رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در دانشگاه تهران گفت: اگر عقلانیت دینی در وزارت علوم حاکم شود، راه سکولار در دانشگاه‌ها بسته می‌شود مبارزه در مقیاس جهانی جمهوری اسلامی در راستای تغییر ساختار، فرهنگ و مفاهیم غربی حاکم است.

وی گفت: روشنفکری که در ایران بیمار متولد شد، در تحلیل خود نیم قرن عقب است و نمی‌تواند نگاه استراتژیک داشته باشد.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی خطاب به دانشجویان گفت: قطار غرب در حال سقوط است و شما دانشجویان باید به فکر آینده بدون آمریکا باشید.

میرباقری با بیان اینکه تحلیل وقایع جهان با علوم سیاسی غرب، ما را گمراه می‌کند و ما باید با فلسفه تاریخ حوادث را تحلیل کنیم،‌ گفت: دانشجویان بسیجی باید نرم افزارهای اداره اسلامی کشور را تولید کنند و رابطه اسلام و کارآمدی را نشان دهند.

وی ادامه داد: تغییر علوم انسانی کنونی در دانشگاه‌ها، حمله به پایگاه مشروعیت غرب است.

میرباقری خاطرنشان کرد: در دوران اصلاحات در روزنامه ها می‌نوشتند که کجای این کشور اصلاحات رخ داده، درحالی که هنوز در این کشور خدا نمرده!

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی ادامه داد: دعوای امروز جهان بین سکولاریسم و اسلام است، همین وضعیت درخصوص استیضاح وزیر علوم و بورسیه ها هم صدق می‌کند. بورسیه‌ها بدین خاطر برای سکولاریست ها و غرب از سَم هم خطرناک تر است، چراکه جوانان مؤمن و انقلابی در کرسی تعلیم می‌شینند.

وی گفت: قرائت مدرن و متحجرانه از اسلام، دولبه یک قیچی هستند، به همین خاطر ترکیه و اسلام لیبرالی در کنار هم قرار می‌گیرند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار