امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131290
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; < /a>، به ارائه گزارشی از جلسه امروز کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: نشست امروز با حضور انتظاری دبیر شورایعالی فضای مجازی برگزار شد و وی گزارش مفصلی از فعالیت‌های شورایعالی فضای مجازی ارائه و ضمن تشریح وظایف شورا، اقدامات انجام شده و برنامه‌های آینده شورا، به چالش‌های اصلی فضای مجازی پرداخت.

وی افزود: انتظاری در نشست امروز گفت که امروز اعمال حاکمیت ملی، هویت ملی و حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاستی تحت تاثیر فضای مجازی است و عرصه رویارویی در حوزه‌های مختلف، به عرصه فضای مجازی کشیده شده است، به همین جهت رهبر معظم انقلاب فرمودند که فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد و دستور تشکیل شورایعالی فضای مجازی را صادر فرمودند تا نقطه کانونی متمرکز با هدف سیاستگذاری، تصمیم‌گیری و هماهنگی در فضای مجازی محسوب شود.

وی تصریح کرد: دبیر شورای فضای مجازی در ادامه اعلام کرد که این شورا با اعمال اختیارات نظارتی خود تلاش می‌کند اهداف ابلاغی مقام معظم رهبری را محقق سازد، از طرف دیگر قطعاً فضای مجازی مرز مشخصی ندارد و امکان خلع سلاح جهانی هم ندارد، در این فضا، سرویس دهنده‌های مجازی جایگزین ابر قدرت‌ها شده‌اند که بر تمام شهروندان نظارت دارند،‌ آنها را کنترل می‌کنند و به اطلاعات مشخص شهروندان دسترسی دارند و رفتارشناسی از شهروندان دارند.

نقوی در ادامه یادآور شد: در نشست امروز انتظاری تأکید کرد که ما در حوزه فضای مجازی نیازمند توجه ویژه و خاص است و در زمینه‌های مختلف حقوقی، فنی، قضایی، امنیتی و اعتباری نیازهای بسیاری داریم، تقویت مدیریت و کنترل فضای مجازی و ایجاد فضای مجازی ملی از ضرورت‌های ماست چرا که برتری جهانی نیازمند برتری سایبری است.

وی ادامه داد: دبیر شورایعالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی در پایان این نشست از کمیسیون دعوت کردند تا با حضور در محل نمایشگاه فضای مجازی، با دستاوردهای فضای مجازی بیشتر آشنا شوند، همچنین اعضای کمیسیون با تأکید بر اهمیت موضوع، خواستار ادامه نشست‌ها و هماهنگی‌های بعدی شد.

نقوی با بیان اینکه اعضای کمیسیون امنیت ملی در نشست امروز حاکمیت آپارتاید نوین و تبعیض ن‍ژادی حاکم بر جامعه آمریکا را محکوم کردند، گفت: در این نشست اعضای کمیسیون تأکید کردند که برای حکومتی که با ادعای دموکراسی، حقوق‌بشر و حقوق شهروندی به کشورهای دیگر حمله می‌کند و خاک کشورها را تصرف می‌کند باید تأسف خورد که با مردم و اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم خود به تبعیض نژادی، چنین برخوردهای خشونت‌آمیز و سرکوب‌گرایانه می‌کند، از این رو کمیسیون ضمن حمایت از حقوق شهروندی رنگین‌پوستان در آمریکا، از مجامع بین‌المللی مدعی حقوق بشر و کشورهای اروپایی مدعی دموکراسی خواست نسبت به حوادث آمریکا عکس‌العمل نشان دهند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، افزود: همچنین کمیسیون «روز دانشجو» و یاد و خاطره شهدای دانشجو را گرامیداشت و اعلام کرد که پیشرفت علمی و ارتقای اخلاقی و تقویت روحیه ضد استکباری در گرو دانشگاه و دانشجویان پر تلاش و فعال با روحیه دینی و ملی است. سیاست‌زدگی و سیاست‌گریزی هر 2 آفت دانشجو و دانشگاه است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

آخرین اخبار
پربازدید ها