امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131293
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم گرامیداشت 16 آذر که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در دانشکده ادبیات این

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم گرامیداشت 16 آذر که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در دانشکده ادبیات این دانشگاه برگزار شد، با حاشه‌هایی همراه بود که در ادامه می‌آید.

*هنوز مراسم شروع نشده که دانشجویان روی سن را هم پر کرده‌اند، سالن فردوسی دانشگاه تهران مملو از جمعیت شده و ناخودآگاه برنامه‌های پرشور زمان انتخابات در ذهنمان تداعی می‌شود. 

*پرچم‌های «یا حسین»، «مرگ بر آمریکا» و پرچم سه رنگ کشورمان به اهتزار درآمده‌اند و دانشجویان هم‌صدا با حامد زمانی آهنگ «مرگ بر قطعنامه بستن فرات و قحط آب و مرگ بر سفارت دروغ» را سر می‌دهند.

*غلامعلی حدادعادل نماینده مردم تهران در مجلس که یکی از سخنرانان این مراسم است وارد سالن می‌شود و دانشجویان که گویی انتظار حضور وی را می‌کشیدند یک‌صدا او را تشویق می‌کنند و مجری برنامه که از تهیه‌کنندگان «دکتر سلام» هم هست، خطاب به آنها می‌گوید این تشویق گرم حضار نویدی برای سخنران بعدی ماست.

*همچنان به حضور دانشجویان اضافه می‌شود؛ حدادعادل سخنرانی خود را آغاز کرده و پس از گریزی به چگونگی نامگذاری روز دانشجو نقش پررنگ بسیج در زمان اصلاحات اشاره می‌کند که با تشویق حضار مواجه می‌شود و خود او نیز به پاس اقدامات بسیج، این نیروی بصیر را تشویق می‌کند.

*پیاده‌روی اربعین و هیهات من‌الذله‌ زنان و مردان از آمریکایی‌ها فرازی از سخنان حداد عادل است که پس از آن دانشجویان یک‌صدا فریاد «لبیک یا حسین» سر می‌دهند.

*سعید جلیلی و به قول مجری برنامه مرد همیشه خندان با چفیه‌‌ای به رنگ مقاومت وارد سالن می‌شود و باز هم دانشجویان شروع به تشویق می‌کنند؛ بعد از سخنرانی حداد عادل نوبت به سخنرانی جلیلی می‌رسد. 

*«دشمن اصل مبارزه را هدف گرفته است»، این نکته کلیدی سخنان سخنرانی جلیلی است که بر آن تأکید دارد و البته در حین این سخنرانی یادی هم از شهدای هسته‌ای می‌کند.

*در ادامه این مراسم نوبت به نمایندگان تشکل‌های دانشجویی رسید؛ نماینده انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در سخنرانی خود گفت مراتب تأسف خود را برای سیاست‌بازی صورت‌گرفته در مراسم 16 آذر با حضور رئیس‌جمهور اعلام می‌کنیم باشد که خاطر مسئولان مکدر شود.

*نماینده بسیج دانشجویی نیز در این مراسم فتنه سال 88 را نمونه بارز رزمایش شرارت استکبار علیه انقلاب اسلامی دانست و گفت: هنوز فتنه و فتنه‌گران از یادمان نرفته‌اند چرا این فتنه با سفاهت و حماقت پیاده‌نظام‌های داخلی طرح چالش در نظام اسلامی را کلید زد و از دستگاه قضا انتظار می‌رود با سران فتنه قاطعانه برخورد کنند و آنها را به اشد مجازات برسانند.

* دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران افزود: جنبش دانشجویی را شاهرگ همیشه جوشان علیه مبارزه با استکبار دانست و گفت پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌ایم.

اما سخنران بعدی این مراسم که محمدباقر قالیباف بود بنا به گفته مجری برنامه به سفر کربلا رفته بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها