امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131294
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با حضور مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ...

به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جلسه شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با حضور مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی شامگاه یکشنبه 16 آذرماه و به مناسبت روز دانشجو و در آستانه سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور اعضاء شورای مرکزی این تشکل برگزار شد.
به گزارش فارس محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین و جبهه پیروان خط امام و رهبری در این جلسه ضمن گرامیداشت روز دانشجو توضیحاتی درخصوص توقعات از وزیر جدید علوم و لزوم توجه ویژه به اوضاع دانشگاه‌ها و ستاد وزارتخانه ارائه داد.
باهنر همچنین در مورد لایحه بودجه سال 94 که امروز توسط رئیس جمهور به مجلس تقدیم شد گفت: افت قیمت در بودجه سال 93 و بودجه سال 94 بسیار قابل توجه است.
وی افزود: ما سه کار اساسی تا پایان دوره مجلس نهم خواهیم داشت، 1- بررسی و تصویب لایحه خارج از رکود 2- بررسی و تصویب بودجه سال94  3- بررسی و تصویب برنامه ششم توسعه کشور
در ادامه جلسه، مخبردزفولی توضیحاتی درخصوص عملکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی از بدو تأسیس تاکنون ارائه داد و سیر سه دهه تلاش این شورا در ساماندهی وضعیت آموزش عالی را بیان کرد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه به ارائه تحلیلی از وضعیت فرهنگی  آموزش عالی و چالش‌ها، فرصت‌ها و برنامه‌های پیش روی این شورا پرداخت.
وی به مقطع دوم فعالیت شورا در دوران اصلاحات اشاره کرد و افزود که در دوران اصلاحات این شورا تنها نقش سیاست‌گذاری داشت و در این دوران علیرغم حمایت‌های رهبر معظم انقلاب از این شورا ، برخی از افراد حتی در مجلس شورای اسلامی در دوره ششم اساس این شورا را زیر سئوال می‌بردند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مقطع سوم این شورا را در 8 سال اخیر ارزشمند دانست و از ورود به حوزه های آتی علم و فناوری در کشور بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری سخن گفت.
مخبر دزفولی افزود: موضوعاتی نظیر طرح تحول بنیادین در آموزش و پرورش، رسیدگی  به موضوع نخبگان و تدوین نقشه جامع علمی کشور از جمله مباحثی بود که در هشت سال اخیر در این شورا مطرح گردید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به همکاری جدی با جریان فکری حوزوی و روحانیت در موضوع علم و فرهنگ اشاره کرد و گفت: در تدوین نقشه جامع علمی کشور قریب 3000 نفر از اساتید حوزه و دانشگاه با شورای عالی انقلاب فرهنگی مشارکت داشتند.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها