امروز : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 28
۰۲:۱۴
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1313
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۱
تعداد بازدید: 399
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، «هزار خانه خورشید» عنوان مجموعه شعرهای آیینی احد ده‌بزرگی است که توسط انتشارات سوره مهر در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، «هزار خانه خورشید» عنوان مجموعه شعرهای آیینی احد ده‌بزرگی است که توسط انتشارات سوره مهر در نمایشگاه کتاب تهران به مخاطبان عرضه خواهد شد.
 
ده‌بزرگی درباره ویژگی این مجموعه شعری گفت: این مجموعه شعری از قالب دو بیتی تشکیل شده است که تمام شعرهای این مجموعه با تم آیینی سروده شده است.

وی ادامه داد: از دیگر ویژگی‌های کتاب این است که هم برای علاقه مندان به شعرهای آیینی مفید است هم قابل استفاده برای مداحان می‌باشد.

این شاعر درباره تفاوت مجموعه جدیدش«هزار خانه خورشید» و اثر قبلی او «گل می‌روید» که سوره مهر آنرا منتشر کرده، گفت: این دو مجموعه شعر تفاوت اندکی با یکدیگر دارند. در دفتر شعر «گل می‌روید» بخش انتهای کتاب به رباعی‌های آزاد با موضوعات اجتماعی، عاطفی و زندگی روزمره اختصاص یافته است اما مجموعه «هزار خانه خورشید» تنها اشعار آیینی را شامل می‌شود.

وی همچنین افزود: مخاطب امروز دیگر حوصله شعرها و قصیده‌های بلند را ندارد، به همین دلیل قالب دو بیتی را برای«هزار خانه خورشید» و قالب رباعی را برای مجموعه «گل می‌روید» انتخاب کرده‌ام.

ده‌بزرگی در پایان درباره آسیب‌های که امروزه متوجه شعر آیینی است، خاطر نشان کرد: دوستانی که وارد این حیطه می‌شوند باید با پشتوانه علمی داشته باشند، شعر آیینی اگر با مطالعه و همچنین با پشتوانه تاریخی همراه نباشد آسیب‌هایی متوجه آن می‌شود. 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها