امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131309
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن‌های ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش& zwnj;آموزان، محمد حسن انتظاری دبیر شورای عالی فضای مجازی در هفتمین گردهمایی مسئولان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سراسر کشور طی سخنانی به اهمیت فوق‌العاده فضای مجازی در کشور اشاره کرد و گفت: امروزه بچه‌های دو و سه ساله در قالب بازی‌های رایانه‌ای و تمام دانشجویان، دانش‌آموزان و پژوهشگران از فضای مجازی استفاده می‌کنند.

وی به فرصت‌ها و تهدیدهای موجود در فضای مجازی اشاره کرد و توانمندسازی دانش‌آموزان، دستیابی سریع به آخرین تکنولوژی‌ها، تبادل اطلاعات با سرعت بالا و هزینه کم را از فرصت‌های مهم در فضای مجازی دانست.

* افت تحصیلی و تغییر سبک زندگی  دانش آموزان از جمله تهدیدها در فضای مجازی

انتظاری در ادامه به  برخی از تهدیدهای فضای مجازی اشاره کرد و گفت: تسلط زبان، فرهنگ و ارزش‌های غربی، تضعیف اعتقادات و گسترش اباحه‌گری و تغییر سبک زندگی، چالش بین والدین و فرزندان و شکاف نسلها، انحراف، افسردگی و افت تحصیلی از جمله مهمترین تهدیدها در فضای مجازی به شمار می‌رود.

وی وجود شبکه‌های اجتماعی از جمله وایبر را یکی دیگر از تهدیدها دانست و افزود: با وجود آنکه شبکه اصلی وایبر توسط رژیم صهیونیستی مدیریت می‌شود اما بیشترین مشترکین این شبکه‌ها از ایران هستند و متأسفانه جمع کثیری از مسئولان کشور نیز از اعضای این شبکه هستند.

انتظاری با ابراز تاسف از اینکه هویت جدیدی در حال شکل‌گیری است، اظهار داشت: از تهدیدهای دیگر فضای مجازی این است که ما را از هویت اصیل ایرانی، اسلامی و حقیقی خودمان دور می‌سازد.

وی فضای مجازی را جامعه انسانی دانست که ابعاد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی یک جامعه انسانی را داراست و در فرایند سیاست‌گذاری و مدیریت این فضا باید همه ابعاد ملاحظه شود.

* فناوری فاوا یک ابزار خنثی و خام نیست

دبیر شورای عالی فضای مجازی، فناوری فاوا را یک فناوری جهت‌دار که در ذات خود واحد فرهنگ است، دانست و گفت: این فناوری یک ابزار خنثی و خام نیست.

وی تأکید کرد: شورای عالی فضای مجازی در تاریخ 17 اسفندماه سال 1390 با حکم رهبرمعظم انقلاب تأسیس شد که در بخشی از این حکم آمده است «لزوم سرمایه‌گذاری وسیع و هدفمند در جهت بهره‌گیری حداکثری از فرصت‌های ناشی از آن جهت پیشرفت همه جانبه کشور و ارائه خدمات گسترده و مفید به اقشار گوناگون مردم و همچنین ضرورت برنامه‌ریزی و هماهنگی مستمر به منظور صیانت از آسیب‌های ناشی از آن».

وی، ارتقای سطح آگاهی والدین، آموزش مباحث مرتبط با فضای مجازی در مدارس و ارتقای سواد دانش‌آموزان، حمایت از تولید و گسترش شبکه‌های علمی و برنامه‌های بومی، را از جمله پیشنهاداتی مهم راجع به فضای مجازی در فضای مجازی دانست و مدیریت فرهنگی را برای جوانان مهم و عام خواند و افزود: جوانان ما نیازمند مدیریت در این فضا هستند و برای پیمودن آن باید نقشه راه مدون داشته باشیم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اعلام برنامه های ملی این شورا در حوزه آموزش مجازی و بازی‌های رایانه ای از انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی کشور دعوت کرد تا در بحث فرهنگسازی و برنامه‌ریزی در فضای مجازی مشارکت جدی و فعال داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها