امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131315
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدهادی حیدرزاده امروز در نشستی که در سازمان حفاظت محیط‌ زیست با حضور معصومه ...

به گزارش خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدهادی حیدرزاده امروز در نشستی که در سازمان حفاظت محیط‌ زیست با حضور معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست در خصوص رفع تصرف اراضی در منطقه حفاظت‌شده برگزار شد، اظهار داشت: زمین‌های بسیاری در اراضی ملی کشور تصرف شده بود که تنها در استان تهران 62 میلیون مترمربع تصرفات کلی انجام شده بود.

مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست استان تهران با بیان اینکه تا امروز توانسته‌ایم 15 میلیون مترمربع از آن را رفع تصرف کنیم، ادامه داد: تمام تلاش ما این است که از ایجاد تصرفات جدید در اراضی تحت حفاظت محیط زیست جلوگیری کنیم.

وی با اعلام اینکه برای رفع تصرف زمین‌ها با مشکلات بسیاری مواجه هستیم، ادامه داد: مهمترین این مشکلات را می‌توان در عدم هماهنگی بین دهیاری‌ها و شوراهای روستاها عنوان کرد.

حیدرزاده متذکر شد: حجم تصرفات در استان تهران آن چنان زیاد بود که محیط‌بانان به جای آنکه از حیات وحش حفاظت کنند مجبور بودند که بیشتر زمان خود را برای جلوگیری و مقابله با این تصرفات صرف کنند.

مدیرکل محیط‌ زیست استان تهران ضمن ابراز امیدواری بر حمایت قوه قضائیه به منظور جلوگیری از دخل و تصرف در اراضی تحت حفاظت محیط زیست ادامه داد: بیشترین حجم زمین‌خواری در پایتخت مربوط به شمیرانات بوده است و توانسته‌ایم تاکنون بخش قابل توجهی از آن را رفع تصرف کنیم.

حیدرزاده بیان داشت: آمار اعلام‌شده مبنی بر وجود 22 میلیون مترمربع زمین‌خواری در پایتخت از 10 سال پیش تاکنون بوده است و حجم زیادی از آن یعنی 15 میلیون مترمربع در یک سال گذشته تصرف شده است.

به گفته مدیرکل محیط زیست استان تهران، پس از شمیرانات می‌توان گفت بیشترین تصرفات در منطقه حفاظت شده ورجین و البرز مرکزی بوده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار