امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131327
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ؛ علیرضا دبیر در جلسه غیرعلنی امروز شورا طی تذکری به شهرداری تهران گفت: بر اساس بند ج ماده 86 برنامه پنج ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ؛ علیرضا دبیر در جلسه غیرعلنی امروز شورا طی تذکری به شهرداری تهران گفت: بر اساس بند ج ماده 86 برنامه پنج ساله، شهرداری ملزم به دریافت تاییدیه حمل و نقل برای پروژه های بزرگ‌مقیاس شهرسازی است. همچنین طبق بند پ ماده 16 برنامه پنج ساله، شهرداری باید مطالعات عارضه سنجی ترافیکی را برای کاربری های خاص که منجر به اثرات عمده ترافیکی می شود، انجام دهد.

وی ادامه داد: نتیجه عمل نکردن به این موضوع، به وجود آمدن مشکلاتی برای مردم است که امروزه در مجتمع های تجاری بزرگ‌مقیاس و فرامنطقه‌ای شاهد آن هستیم و ضروری است یادآوری کنم که معاونت شهرسازی شهرداری به همراه معاونت حمل و نقل و ترافیک، باید این مجوز را قبل از اینکه پروژه به کمیسیون ماده 5 ارائه شود، تهیه کنند.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا همچنین گفت: با توجه به رسیدن زمان بررسی بودجه سال 94، شهرداری تهران باید لایحه ای را به منظور ارائه پیشنهاد به دولت در خصوص حمل و نقل عمومی شهر تهران به شورا ارائه می کرد، اما به دلیل تاخیر شهرداری، من از کمیسیون عمران می خواهم این موضوع را در قالب طرح به شورا ارائه دهد.

دبیر همچنین در خصوص سهم پلیس راهور تهران از جرائم راهنمایی و رانندگی تصریح کرد: طبق قانون 70 درصد جرائم راهنمایی و رانندگی سهم شهرداری ها و 30 درصد سهم راهور شهر تهران است که در سال 93 هیچ سهمی از این بابت به شهرداری تهران پرداخت نشده است.

وی تصریح کرد: همچنین طبق اطلاعات رسیده ظاهرا سهم 30 درصدی راهور در اختیار ناجا قرار گرفته، اما از این سهم هم هنوز مبلغی به پلیس راهور تهران اختصاص پیدا نکرده است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا از فرمانده ناجا درخواست کرد این موضوع را پیگیری کند و گفت: طبق روال، بودجه جاری راهور تهران بزرگ را شهرداری می دهد، اما این موضوع نباید مانع پرداخت سهم راهور از جرائم راهنمایی و رانندگی شود؛ چرا که راهور مشکلات زیادی در شهر تهران دارد که با کمک این بودجه می تواند بار این مشکلات را کاهش دهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها