امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131331
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بررسی های انجام شده از سوی یک سازمان جهانی فعال در حوزه صنعت گردشگری نشان می دهد که قاره ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بررسی های انجام شده از سوی یک سازمان جهانی فعال در حوزه صنعت گردشگری نشان می دهد که قاره آسیا با داشتن بیشترین جمعیت، بیش از نیمی از گردشگران جهان را نیز در خود جای داده است.

بر اساس این آمار حدود 53 درصد گردشگران جهان از آسیا هستند که کارشناسان علت اصلی این امر را وجود دو کشور پرجعیت چین و هند در این قاره و رشد چشمگیر درآمدهای مردم این دو کشور در سالهای اخیر می دانند که تمایل آنها به سفر را افزایش داده است.

در این میان پیش ‌بینی می‌شود کشورهای جهان در سال جاری میلادی میزبان حدود 140 میلیون گردشگر چینی و هندی باشند که این رقم در سال 2020 با رسیدن به 200 میلیون گردشگر، درآمدی حدود 230 میلیارد دلاری را برای اقتصاد جهانی به همراه خواهد داشت.

آسیا در نیمه نخست امسال نیز رشد پنج درصدی گردشگرانش را تجربه کرد که در این میان جنوب آسیا با 8 درصد رشد و  شرق آسیا با 7 درصد رشد در جذب گردشگر پیشتاز بوده اند، البته تعداد گردشگران خاورمیانه به دلیل بحرانهای سیاسی سالهای اخیر حدود چهار درصد کاهش داشته است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار