امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131335
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد میدری در نشست خبری خود با اشاره به برگزاری همایش ملی رفاه اجتماعی در برنامه ششم ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد میدری در نشست خبری خود با اشاره به برگزاری همایش ملی رفاه اجتماعی در برنامه ششم توسعه اظهار داشت: این همایش در روزهای 18 و 19 آذر ماه برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: این همایش با همکاری سازمان بهزیستی کشور، تامین اجتماعی، وزارت کشور، سازمان بیمه سلام ایران، دانشگاه علامه طباطبائی، انجمن علمی رفاه اجتماعی ایران، جمعیت هلال احمر، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران و همچنین انجمن مددکاران اجتماعی ایران برگزار خواهد شد.

میدری خاطر نشان کرد: جهت برگزاری همایش ملی رفاه اجتماعی در برنامه ششم توسعه بالغ بر 20 نشست علمی با حضور کارشناسان و اساتید برگزار شده است در این نشست‌ها به تحلیل مسائل مختلف در حوزه‌های اجتماعی پرداخته شده است.

وی با اشاره به برخی از اهداف این همایش گفت:ما بنا داریم برنامه ششم را به شکل بهتر طراحی و اجرا کنیم و آسیب‌هایی که در سال‌های اخیر شناخته شده است در برنامه ششم پیش‌بینی کنیم.

میدری بیان داشت: متاسفانه با توجه به تعدد قوانین و مقررات در برنامه‌های توسعه شاهد بوده‌ایم بسیاری از برنامه‌های توسعه در سال‌های گذشته به طور کامل اجرا نشده است در واقع درصد بسیار کمی از برنامه‌ها به اجرا رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد ما در برنامه ششم توسعه تغییر از قانون نویسی، حرکت به سمت سیاستگذاری در حوزه رفاه اجتماعی است.

معاون رفاهی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: باید به سمت نشاط اجتماعی برویم و در برنامه ششم توسعه به این موضوع تاکید ویژه‌ای خواهد شد و باید بتوانیم نشاط اجتماعی را در جامعه تقویت کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طرح‌های عمرانی نه تنها باعث نشاط ملی و اجتماعی نمی‌شوند گفت: در برخی از مواقع این طرح‌ها از جمله دریاچه ارومیه موجب یاس در کشور می‌شوند.

میدری ادامه داد: بر اساس گزارشات جهانی کشور ما از نظر طرح‌های عمرانی و زیرساخت‌ها شاخص 20 را داراست اما در بخش اجتماعی شاخص کشور ما عدد 110 را نشان می‌دهد.

وی اظهار امیدواری کرد در برنامه ششم توسعه توجه ویژه‌ای به فقر، کودکان بازمانده از تحصیل و کیفیت آموزش شود چرا که توجه به این موارد و کاهش آسیب‌های اجتماعی باعث نشاط ملی می‌شود.

وی مهمترین عامل عدم کارآیی نظام اداری را فساد اداری دانست و گفت: در این خصوص دولت یازدهم بنا دارد گام‌های موثری را برای رفع این مشکلات انجام دهد.

معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان گفت:‌ ویژگی دولت اعتدال ائتلاف سیاسی است و دولت یازدهم برخواسته از تمامی جریانات سیاسی با هدایت‌های مقام معظم رهبری بوده و قطعا تمام جریانات سیاسی توجه ویژه‌ای را به بهبود دوره تربیت کودکی و آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق و اعتیاد دارند و متفق‌القول هستند که در این زمینه چاره‌اندیشی کنند.

به گزارش فارس، در مراسم افتتاحیه همایش ملی رفاه اجتماعی در برنامه ششم توسعه قرار است پورمحمدی وزیر دادگستری و حسین انواری سرپرست کمیته امداد خمینی سخنرانی کند و در اختتامیه این همایش نیز علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی‌، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی،‌ نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و همچنین رئیس دانشگاه علامه طباطبائی سخنرانی خواهند کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار