امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131338
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه امشب در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری که درباره همایش مبارزه با فساد اداری و ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه امشب در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری که درباره همایش مبارزه با فساد اداری و ارتقای سلامت اداری برگزار شد با اعلام این مطلب افزود: مسئله فساد در هر نظامی و به خصوص در نظام اسلامی بسیار حادز اهمیت است و اگر خدای نکرده فساد اعم از اداری و مالی به وجود بیاید می تواند نظام را آسیبب پذیر کند و می تواند راه نفوذ دشمن را باز کند.

وی ادامه داد: فساد در یک نقطه باقی نمی ماند و سرایت می کند و مثل خره قسمت های مختلف را در بر میگیرد فساد اثر وضعی دارد و اگر مسئولان و افرادی که امانت دار مردم هستند اگر الوده به فساد شوند زیانش بیشتر از افراد خارجی است.

وی گفت: فساد اگر در دستگاه حکومتی باشد مردم را بی اعتماد میکند و به خصوص در نظام اسلامی ما که سرمایه آن مردم است فساد می تواند امید و اعتماد مردم را کمرنگ کند و می تواند تولید را آسیب پذیر کند و فعالیتهای اقتصادی دچار اخلال شود.

وی افزود: فساد مسائل سیاسی را هم دچار مشکل میکند و خدای نکرده می تواند باعث حتی فروپاشی نظام شود و با توجه به اصل حفظ نظام و این مسائلی که بر شمردم ضرورت دارد که همه نسبت به ریشه کنی آن اهتمام کنند.

مقام رهبری به واسطه زیانهایی که می تواند داشته باشد از همان اوایل دوران رهبری در جلسات متعدد نسبت به این موضوع هشدار دادند که مراقب فساد باشید و در سال 80 هم دستورات لازم را در قالب فرمانی دادند و هر سه قوه نظام را مسئول رسیدگی کردند.

این همایش ها خوب است و به خصوص همایشی که از طریق هر سه قوه فردا برگزار می شود.

اژه ای افزود: این همایش اهمیت بالایی دارد اما حقیقتا اگر مسائل فقط به گفتن باشد ارزشی نخواهد داشت و تاثیری هم نخواهد داشت و کافی نیست.

وی افزود: باید بیش از حرف عمل کنیم و مردم هم همین را از ما توقع دارند که بیشتر از سخن گفتن عمل کنند و اگر عمل ببینند متوجه می شوند که قول و عمل برابری دارد.

معاون اول قوه قضاییه گفت: مردم در صحنه های مختلف یار و مددکار مسئولان بوده اند و در مورد فساد هم باید کمک کنند و زمانی کمک خواهند کرد که مطمئن باشند مسئولین عزم جدی برای برخورد با فساد دارند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها